Sport.pl

Boks. Władymir Kliczko nie wystartuje w Rio de Janeiro

Mistrz świata federacji WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Władymir Kliczko (60-3, 51 KO) nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.
Ukrainiec, pomimo bardzo dużej liczby walk zawodowych, w drodze wyjątku otrzymałby pozwolenie na start w olimpiadzie od międzynarodowej organizacji bokserskiej AIBA, jednak nie zgadza się na to jego rodzima federacja.

Ukraiński związek bokserski nie dopuszcza do startu w zawodach olimpijskich pięściarzy, którzy ukończyli 40 lat, a właśnie w takiej sytuacji w momencie rozgrywania olimpiady byłby młodszy z braci Kliczko. "Dr. Stalowy Młot" zdobył już olimpijskie złoto podczas igrzysk w Atlancie w 1996 roku. Kliczko mógłby starać się o start na olimpiadzie w barwach reprezentacji Niemiec, która dopuszcza do zawodów pięściarzy powyżej 40. roku życia. Ukrainiec nie jest jednak zainteresowany zmianą obywatelstwa.

Więcej o boksie na {"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.sport.pl/boks/1,64992,14415890,Boks__Wladymir_Kliczko_nie_wystartuje_w_Rio_de_Janeiro.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Boks. Władymir Kliczko nie wystartuje w Rio de Janeiro","datePublished":"2013-08-09T15:38:00Z","dateModified":"2013-08-09T15:43:18Z","articleSection":"boks","description":"Mistrz świata federacji WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Władymir Kliczko (60-3, 51 KO) nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.sport.pl","logo":{"url":"http://www.sport.pl/logos/25.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Ringpolska.pl, tg","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Boks. Władymir Kliczko nie wystartuje w Rio de Janeiro","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/aa/d0/c3/z12832938V,Wladimir-Kliczko-po-walce-z-Mariuszem-Wachem.jpg","name":"Władimir Kliczko po walce z Mariuszem Wachem","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o:
Komentarze (6)
Boks. Władymir Kliczko nie wystartuje w Rio de Janeiro
Zaloguj się
 • waldic60

  Oceniono 2 razy 2

  Robienie wyjątków jest co najmniej kontrowersyjne - jeśli już to ja bym dopuścił ale wszystkich zawodowców . Tylko musieliby wywalczyć sobie miejsce w mistrzostwach kraju.
  Przecież teraz mogą uczestniczyć zawodowi tenisiści, będą też golfiści ......
  Kryterium wiekowe jest chore. Jak ktoś jest zdrowy i oczywiście dobry sportowo to nie powinien być wykluczany.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 5 razy 1

  @sidneycrosby
  Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł !!!
  Tylko teraz ze zrozumieniem !!!

  By było nie fer w stosunku do innych bokserów !!!
  Np. takiego !!!
  Adamka
  Powietkina itd.
  Bo oni by w ramach wyjątku nie dostali pozwolenia na udział w IO !!!

 • piotrus8268

  Oceniono 11 razy -3

  przecież Władimir ma 37 lat, Witalij ma ponad 40.
  co to w ogóle za artykuł??

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 7 razy -3

  To by było nie fer w stosunku do innych pięściarzy !!!
  W drodze wyjątku niech mu dadzą od razu złoty medal !!!

  Boks się skończył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX