Sport.pl

Boks. Wawrzyk przegrał z Powietkinem w walce o mistrzostwo świata

Sensacji nie było. Walczący o tytuł mistrza świata federacji WBA Andrzej Wawrzyk wytrzymał w ringu z Aleksandrem Powietkinem niespełna trzy rundy. Po trzecim knockdownie sędzia przerwał pojedynek.
Stawką pojedynku w Moskwie był należący do rosyjskiego boksera pas mistrza świata federacji WBA w kategorii ciężkiej. Polak przez większość ekspertów skazywany był na porażkę. Dla Powietkina Wawrzyk był tylko przystankiem przed wrześniową walką z Władimirem Kliczką. Obóz Polaka zapowiadał jednak, że pojedynek będzie wyrównany.

Nie był. Polak tylko w pierwszej rundzie unikał ciosów. Powietkin nie szarżował i zaczął boksować dopiero od drugiej rundy.

Pojedynek skończył się przed końcem trzeciej rundy. Do tego momentu Polak trzykrotnie leżał na deskach. Po drugim knockdownie rywal rozbił mu łuk brwiowy.

To pierwsza porażka Polaka w zawodowym ringu (przy 27 zwycięstwach). Powietkin ma na koncie 26. wygranych.

Teraz Kliczko

Kolejną walką Powietkina w zawodowym ringu będzie pojedynek z Władimirem Kliczko. W puli ma znaleźć się rekordowe 23 miliony dolarów. Ukrainiec zarobi 17,25 mln, Rosjanin 5,75.Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o:
Komentarze (32)
Boks. Wawrzyk przegrał z Powietkinem w walce o mistrzostwo świata
Zaloguj się
 • rubin77

  Oceniono 105 razy 101

  Halo , halo Polsat, macie może następnego leszcza na którym chcielibyście zarobić. Z telewizyjnych zajawek wynika że wygrzebaliście jakiegoś Sęka. Podejrzewam ze też niedługo da dupy, co łatwo przewidzieć. Także zapraszam do Biskupina. Może jeszcze nie wszystko tam wykopali.

 • dorjan52

  Oceniono 78 razy 70

  Wawrzyk,Wach,Sosnkowski mogą walczyć z Najmanem i między sobą.Poza tym z nikim.

 • zarani

  Oceniono 46 razy 38

  W jednej z ostatnich wypowiedzi Andrzejek twierdził, że zrobi w Moskwie rozpierduchę.

  Ha Ha!! Jedynie co to soją główką nie roz........ł ringu

  Andrzej przestań pajacować - Powietkin był pierwszym prawdziwym bokserem a nie kelnerem bo tylko z takimi walczyłeś.
  Pokazał Ci Twoje odpowiednie miejsce w szeregu - pięściarz 5-tej dziesiątki wagi ciężkiej lub sparingpartner dla innych i to niezbyt wymagających bokserów.

  Pomyśl o jakimś innym alternatywnym zajęciu do zarabiania na życie bo boks powinieneś traktować raczej jako hobby a nie jako zawód.

 • 31.februarius

  Oceniono 39 razy 33

  "To pierwsza porażka Polaka w zawodowym ringu (przy 27 zwycięstwach)."

  A w tym ringu, to ktoś oprócz Jędrusia jeszcze był?

 • aro1102

  Oceniono 33 razy 29

  Mało co brakowało, a z Wawrzyka, Powietkin zrobiłby warzywko. A tak klepał gęba bohaterek, to nie była walka, tylko ucieczka, Polski Forrest Gump w mordeż ty.... hehe..

 • magikaok44

  Oceniono 30 razy 18

  Najlepsze były słowa Kostii Cziu. ,,Miał go skończyć w czwartej ale dal nas to bonus". Dawno się tak nie uśmiałem. Brawo Sasza.

 • trudnyrynek

  Oceniono 10 razy 8

  pierwsza porazka w zawodowm ringu ........A TO BYL PRZECIEZ PIERWSZY POWAZNY PRZECIWNIK KTORY COS UMIE,,,,,,do tej pory byli to rywale pokroju barmanow , czy dyskotekowych cieci , taki sam los czeka wielkiego w swoim mniemaniu Szpilke , moze nawet byc bolesniej.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX