Sport.pl

Andrzej Wawrzyk: Zrobimy rozpierduchę na maksa!

- Gdy zaczynałem boksować, nie sądziłem, że w wieku 25 lat będę walczył o mistrzostwo świata. To naprawdę wspaniała rzecz! - mówi Andrzej Wawrzyk, który 17 maja w Moskwie stanie do walki o pas WBA wagi ciężkiej. Przeciwnikiem niepokonanego Polaka będzie złoty medalista olimpijski z Aten Aleksander Powietkin.
- Do tej pory miałem różnych rywali i czasem brakowało mobilizacji, która teraz jest wielka. Walczę z mistrzem i cokolwiek robię na treningu, robię to z dużo większą mobilizacją - opowiada pięściarz grupy Ulrich KnockOut Promotions, chwaląc przy okazji rosyjskiego czempiona: - Powietkin ma mnóstwo zalet, zdobył wszystko w amatorce, w zawodowym boksie został mistrzem świata. Jest to bardzo dobry zawodnik, ale nie jest tak fenomenalny jak Witalij czy Władimir Kliczko.

Wawrzyk zapewnia, że będzie się starał w ringu zachować zimną głowę, ale w razie konieczności gotów jest na otwartą walkę ze słynącym z ofensywnego stylu Powietkinem.

- Mamy taktyczne założenia na ten pojedynek, będę je realizował, ale jak będzie trzeba, to pójdę na wymianę, będzie wojna i dam z siebie wszystko co możliwe! - przekonuje bokser z Krakowa, któremu podczas wyprawy do Rosji będą towarzyszyć klubowi przyjaciele - Artur Szpilka i Paweł Kołodziej.

- Piękna rzecz, że nie będę tam sam, jadą ze mną koledzy z drużyny, z którymi na co dzień się przyjaźnię - cieszy się Andrzej Wawrzyk. - Będą ze mną przed walką w szatni, na pewno będzie duży luz, nie będę siedział sam i bił się z myślami. Super, że będą tam ze mną podczas mojej najważniejszej walki. Zrobimy rozpierduchę na maksa! - dodaje z uśmiechem piąty w historii polski pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

Więcej o boksie w serwisie {"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.sport.pl/boks/1,64992,13867435,Andrzej_Wawrzyk__Zrobimy_rozpierduche_na_maksa_.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Andrzej Wawrzyk: Zrobimy rozpierduchę na maksa!","datePublished":"2013-05-07T17:34:00Z","dateModified":"2013-05-07T17:37:25Z","articleSection":"boks","description":"- Gdy zaczynałem boksować, nie sądziłem, że w wieku 25 lat będę walczył o mistrzostwo świata. To naprawdę wspaniała rzecz! - mówi Andrzej Wawrzyk, który 17 maja w Moskwie stanie do walki o pas WBA wagi ciężkiej. Przeciwnikiem niepokonanego Polaka będzie złoty medalista olimpijski z Aten Aleksander Powietkin.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.sport.pl","logo":{"url":"http://www.sport.pl/logos/25.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Ringpolska.pl, tg","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Andrzej Wawrzyk: Zrobimy rozpierduchę na maksa!","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/0/8759/z8759870V,Andrzej-Wawrzyk.jpg","name":"Andrzej Wawrzyk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9/8759/z8759869V,Andrzej-Wawrzyk.jpg","name":"Andrzej Wawrzyk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o:
Komentarze (19)
Andrzej Wawrzyk: Zrobimy rozpierduchę na maksa!
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 31 razy 29

  będę się za ciebie modlił chłopie

  bo mi wiary brakuje

 • grundol12

  Oceniono 21 razy 13

  Jest gotów na otwartą walkę z Powietkinem? No to lekarz i noszowi powinni być w pogotowiu od pierwszego gongu.

  www.eukom.com.pl

 • lomas50

  Oceniono 22 razy 10

  A te rozpierduche bedziecie robic w pociagu wracajac z Moskwy czy na pierwszej stacji kolejowej po przejsciu granicznym ?.Szpilka jest mistrzem rozpierduch kiblowych

 • zarani

  Oceniono 10 razy 6

  Andrzejku przestań robić z siebie idiotę.

  Twoje umiejętności bokserskie pozwolą Ci na zrobienie rozpierduchy ale chyba najwyżej w rosyjskiej szkole średniej a i tam uważaj bo jak trafisz na rosyjskiego "kozaka" to dostaniesz łomot jakiego jeszcze nie spuścił Ci żaden z kelnerów, z którymi dotychczas walczyłeś.

  Nie jesteś żadnym prawdziwym talentem ani nigdy nie będziesz znaczącym bokserem w światowej wadze ciężkiej - co najwyżej mocno przeciętnym sparingpartnerem dla prawdziwych ciężkich.

 • lina555

  Oceniono 9 razy 5

  Jaka dyscyplina, taki język!

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 22 razy 4

  Plan na walkę ?
  Pojechać !!!
  Skasować !!!
  Wrócić !!!
  :-)

  Wierny kibic zwycięzców.

 • jg-k

  Oceniono 8 razy 2

  Wawrzyk mistrzem? Na jakim podwórku? Bez jaj!!!

 • vida69

  Oceniono 1 raz 1

  Rozpierduchę zrobił już Adamek...... do dzisiaj go boli głowa:)

 • lomas50

  Oceniono 3 razy 1

  Ostatni raz i tylko raz rozpierduche w Moskwie zrobil marszalek polski koronny Stanislaw Zolkiewski . Potem pod Cecora gdy zawiedli go zolnierze sam poszedl na spotkanie z turecka nawala i polegl jak bohater .Dzis prawdziwych Polakow juz nie ma .Pozostaly nam szpilki wawrzyki wachy i najmany .Ostatni ktorzy byli prawdziwymi Polakami to Kulej i Pietrzykowski Oni nawet w Moskwie nie mowili duzo ale bardzo duzo zdzialali .Ruscy z zachwytem wyrazali sie o nich Pietrzykowski nawet pod Sobieskim pozostawil o sobie bardzo dobre opinie .Nazwisko tez zobowiazuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX