Sport.pl

Boks. Adamek spadł na jedenaste miejsce w rankingu IBF

Federacja IBF jako ostatnia aktualizowała swój ranking - choć jak zwykle na miesiąc wstecz, czyli w tym wypadku za styczeń. Działacze IBF natychmiast zareagowali na oświadczenie Tomasza Adamka (48-2, 29 KO) i zrzucili go z drugiego aż na jedenaste miejsce.
Przypomnijmy, że Tomasz Adamek (48-2, 29 KO) postanowił nie wychodzić naprzeciw Kubrata Pulewa (17-0, 9 KO) w ostatecznym eliminatorze do tronu federacji IBF kategorii ciężkiej. Polak tłumaczy swoją decyzję względami finansowymi.

Druga lokata pozostaje nieobsadzona, lecz prawdopodobnie wkrótce wskoczy na nią trzeci aktualnie Bryant Jennings. W kategorii cruiser drugi jest Paweł Kołodziej (30-0, 17 KO). Na pierwszym miejscu jest póki co wakat, jednak już za tydzień zwycięzca walki Garretta Wilsona z Aleksandrem Aleksiejewem awansuje na sam szczyt zestawienia. Szósty w tym samym limicie klasyfikowany jest aktualny mistrz Europy Mateusz Masternak (29-0, 21 KO).

W wadze półciężkiej dziewiąta lokata przypadła w udziale Andrzejowi Fonfarze (23-2, 13 KO), którego za sześć tygodni czeka potyczka z Nicholsonem Poulardem (19-3, 9 KO) w obronie pasa mniej prestiżowej organizacji IBO.

W dywizji junior średniej czwarty jest Damian Jonak (35-0-1, 21 KO), ale jako iż pierwsza lokata pozostaje wolna, w rzeczywistości wyprzedza go tylko trzech rywali. W identycznej sytuacji pozostaje Rafał Jackiewicz (42-10-2, 21 KO) w limicie kategorii półśredniej. On też jest naszym ostatnim przedstawicielem w tym rankingu.

Więcej o boksie na Bokser.org

Więcej o:
Komentarze (17)
Boks. Adamek spadł na jedenaste miejsce w rankingu IBF
Zaloguj się
 • piotrt707

  Oceniono 40 razy 32

  Po walce z Caninghamem wcale sie nie dziwię, że poddał walkę, że spadł. To początek końca Adamka !!

 • atr8

  Oceniono 15 razy 15

  MIstrzem i tak nie będzie, a przed emeryturą jeszcze trochę zarobi.

 • jg-k

  Oceniono 13 razy 9

  Nie pytajcie go o maturę, pytajcie o mózg. Mózg ma bo kasa jest a miejsce 11 to właśnie jest dla niego ok. Pokazała to walka z Canighamem. Im częściej się modli tym bardziej ma twarz obitą. Siły niebieskie nie opiekują się nim.

 • yoric

  Oceniono 10 razy 8

  Takie rankingi są nic nie warte poza wewnętrznymi celami federacji. Jeśli już, to bardziej miarodajne są całościowe rankingi na boxrecu. Z liczących się Polaków mamy teraz Włodarczyka, Adamka, Fonfarę, Proksę i aspirującego Masternaka. Jackiewicz jest super, ale to nigdy nie będzie poziom światowy. Kołodziej i Jonak mają po 30 lat i ani jednej walki z kimś poważnym.

 • jude_gang

  Oceniono 4 razy 4

  A wielka nadzieja białych, Szpilka, które zajmuje miejsce?

 • antirussia81

  Oceniono 2 razy 2

  @ jude_gang
  "A wielka nadzieja białych, Szpilka, które zajmuje miejsce? "

  Szpilka, znany w kręgach miłosników żuli oraz żeli jako "Wielka (bez)Nadzieja", zajmuje aktualnie siódme miejsce... w kolejce po bułki w osiedlowym sklepiku. Jest nadzieja na awans, bo kolejka posuwa się sprawnie, a Szpilka myśli podobno o przyspieszeniu swojego awansu poprzez znokautowanie stojącego przed nim emeryta, pana Kazia. Trzymamy kciuki i pozdrawiamy ciepło Wielką (bez)Nadzieję oraz jego serdecznych kolegów z Aresztu Śledczego w Krakowie.

 • mr_gm

  Oceniono 4 razy 2

  Nie satysfakcjonowała go wielkość gaży, więc "zawalczy" z jakimś Kliczką, który znowu udowodni mu, że jego miejsce w wadze ciężkiej jest na zmywaku.

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 2

  za to w jednym jest numerem jeden

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX