Sport.pl

Boks. Jackiewicz: najpierw o mistrzostwo Europy, a potem debiut w... MMA

pst, PAP
13.02.2013 13:58
A A A
Rafał Jackiewicz

Rafał Jackiewicz (Ringpolska.pl)

Szóstego kwietnia w Rzymie Rafał Jackiewicz będzie się boksował z Włochem Leonardem Bundu o zawodowe mistrzostwo Europy w wadze półśredniej. Polak zapowiada, że w najbliższej przyszłości spróbuje też sił w MMA.
- Perspektywy są ciekawe, ale warunkiem jest pokonanie Bundu na jego terenie. Z doświadczenia wiem, że we Włoszech najlepiej znokautować miejscowego zawodnika, przewaga na punkty może bowiem nie wystarczyć... Jeśli zwyciężę za niespełna dwa miesiące, czeka mnie zapewne pojedynek eliminacyjny do tytułu IBF i wreszcie walka o mistrzostwo świata - powiedział PAP Jackiewicz, który 17 lutego skończy 36 lat.

We wrześniu 2010 roku pięściarz z Mińska Mazowieckiego po raz pierwszy stanął przed szansą zdobycia pasa federacji IBF. Na ringu w Lublanie przegrał jednogłośnie na punkty ze Słoweńcem Dejanem Zaveckiem. Wcześniej do Polaka należał tytuł mistrza Starego Kontynentu.

"Boks zawodowy jest dla mnie priorytetem, ale mam już swoje lata i chcę zarabiać, aby zapewnić przyszłość swojej rodzinie. Dlatego czasem ćwiczę kick boxing, w którym odnosiłem sukcesy w latach 90., a także trenuję parter i zapasy w klubie Fighters Factory na warszawskiej Pradze. W najbliższej przyszłości chcę spróbować swych sił w mieszanych sztukach walki (MMA). Oczywiście chcę rywalizować z zawodnikami ważącymi podobnie jak ja, czyli 67-70 kg, a nie dwa razy cięższymi" - dodał.

W profesjonalnej karierze pięściarskiej Jackiewicz wygrał 42 pojedynki, 10 przegrał, a dwa zremisował. Pochodzący z Sierra Leone Bundu ma 38 lat, a jego rekord to 28-0-2. W 1999 roku zdobył brązowy medal amatorskich mistrzostw świata w Houston.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • lordam

    0

    Tak w gwoli ścisłości Jackiewicz nie będzie walczył Bundu, ta informacja pojawiła się już 3-4 dni temu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane