Polsat Boxing Night. Dariusz Michalczewski o walce Gołoty z Saletą: "To bez sensu, choć lepsze niż wrestling"

Dariusz Michalczewski

Dariusz Michalczewski (Fot: Małgorzata Kujawka/ AG)

Jeden z najlepszych polskich bokserów w historii, Dariusz Michalczewski, wątpi w sens walki Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Do starcia dojdzie 23 lutego w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie w ramach gali Polsat Boxing Night.
Michalczewski (rekord walk 48-2, 40 KO) to były mistrz świata federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej. Co więcej, przez 12 lat był niepokonany na zawodowych ringach, a przez federację WBO został w 2002 r. ogłoszony "Championem wszech czasów". O walce swoich rówieśników, Salety i Gołoty (cała trójka urodziła się w 1968 r.), nie ma najlepszego zdania.

- Ta walka nie ma większego sensu, choć na pewno wzbudzi zainteresowanie, bo zarówno Gołota, jak i Saleta mają ciekawą przeszłość - powiedział Michalczewski na łamach "Super Expressu". - Jednak z dużym sportem nie będzie to miało nic wspólnego. Nie możemy spodziewać się fajerwerków, bo oni akurat w ringu nigdy ich nie pokazywali. Gołota spektakularne walki toczył kilkanaście lat temu z Riddickiem Bowe'em, a poza tym notował tylko spektakularne porażki.

POLECAMY - POMORZE Z NAJLEPSZĄ INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ W POLSCE? ZOBACZ i DYSKUTUJMichalczewski nie chciał też wskazywać faworyta lutowej walki w Ergo Arenie. - Bardzo trudno wskazać faworyta. Gołota już przed trzema laty w pojedynku z Tomaszem Adamkiem zaprezentował się tragicznie. Walkę Gołoty z Saletą traktuję w kategoriach show, ale w sumie lepsze to niż wyrównywanie porachunków Andrzeja z Riddickiem Bowe'em we wrestlingu. To dopiero byłoby śmieszne - dodał Michalczewski.

Zobacz także
Komentarze (7)
Polsat Boxing Night. Dariusz Michalczewski o walce Gołoty z Saletą: "To bez sensu, choć lepsze niż wrestling"
Zaloguj się
 • bumerang-3

  Oceniono 20 razy 16

  Jest towar znajda sie nabywcy lub nie. Wisi mi to. Ja ani w tym sensu nie widze ani poziomu sportowego nie oczekuje. Za ppv tez nie zaplace. I wszystko

 • wzornikieu

  Oceniono 13 razy 9

  Rok 2060.
  Dobiegający setki Andrju Gołota przygotowuje się do 25 rewanżu w walce z niewiele młodszym Przemkiem Saletą. Po drodze do walki z Saletą Andrju pokonywał znakomitych pięściarzy: Michalczewskiego,Najmana, Pudzianowskiego, który w 2050 roku przerzucił się z MMA na boks, twierdząc iż ma coś jeszcze do udowodnienia niedowiarkom.
  Gołota wszystkich tych zacnych przeciwników pokonał przez techniczny nokaut, najeżdżając swoim wózkiem inwalidzkim na rurki doprowadzające tlen do ich płuc.
  Polsat jest zachwycony możliwością 500-setnego pokazania walki tytanów. Walka w systemie PPV kosztuje jedynie milion polskich peso.
  Jeśli Gołota wygra z Saletą , zmierzy się z blisko 120 letnim Evanderem Holyfieldem. I nic nie stoi na przeszkodzie, ze Evander nie ma już stóp po cukrzycy i nie widzi, przekonuje 150 letni promotor Don King.
  Finałowa walka odbędzie się na oddziale geriatryczno-paliatywnym.

  Czekam jeszcze na walkę MMA Ryśka z klanu i Ferdka Kiepskiego. Polsat jest w stanie to zorganizować. W końcu ambitnie podchodzi do tematu

 • festina

  Oceniono 10 razy 6

  To będzie cyrk pokazywany z pompą przez tv. Wśród publiczności będzie mnóstwo celebrtów (głównie marnych artystów) udzielających "kompetentnych" wywiadów i pokazujących swe nowe kreacje. No nie można jeszcze zapomnieć o tłumie podekscytowanych dziennikarzy i komentatorów. Ogólnie ch...jnia z grzybnią. Co się nie zrobi dla kasy...

 • gw_ciagle_klamie

  Oceniono 11 razy 3

  I to gada facet, który w życiu jednej sensownej walki nie stoczył, niemieckie ustawki przez lata wałkowane, brrrr.

 • stasieczek5

  0

  Która to klinika geriatryczna dała zgodę na walkę swoich pacjentów ?
  Czy choc jeden lekarz-geriatra bedzie obecn w pobliżu ringu !?

 • misiu-1

  Oceniono 14 razy 0

  Ta walka będzie miała taki sam sens, jak walki Michalczewskiego - pieniądze.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 22 razy -4

  po takim wstydzie jaki przyniósł nam dwukrotnie Gołota - kilka lat temu każdy mówił że jest skończony i nikt go więcej nie będzie oglądać. Niech najlepiej zostanie w usa i tam siedzi.
  Polacy, naród o niesłychanie krótkiej pamieci - nagle chce go oglądać...
  .
  Tv aby zarbic może się nawet zeszmacić, to normalne.
  .
  Co do Salety - to ledwo wygrał walke z tym pajacem - Nejmanem czy Najmanem....
  .
  odgrzewane kotlety i tyle...ale mamy wolny kraj, kto chce zapłaci na per view i będzie oglądać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX