Sport.pl

Polsat Boxing Night. Dariusz Michalczewski o walce Gołoty z Salet±: "To bez sensu, choć lepsze niż wrestling"

mcd
04.01.2013 09:19
A A A
Dariusz Michalczewski

Dariusz Michalczewski (Fot: Małgorzata Kujawka/ AG)

Jeden z najlepszych polskich bokserów w historii, Dariusz Michalczewski, w±tpi w sens walki Andrzeja Gołoty z Przemysławem Salet±. Do starcia dojdzie 23 lutego w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie w ramach gali Polsat Boxing Night.
Michalczewski (rekord walk 48-2, 40 KO) to były mistrz ¶wiata federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej. Co więcej, przez 12 lat był niepokonany na zawodowych ringach, a przez federację WBO został w 2002 r. ogłoszony "Championem wszech czasów". O walce swoich rówie¶ników, Salety i Gołoty (cała trójka urodziła się w 1968 r.), nie ma najlepszego zdania.

- Ta walka nie ma większego sensu, choć na pewno wzbudzi zainteresowanie, bo zarówno Gołota, jak i Saleta maj± ciekaw± przeszło¶ć - powiedział Michalczewski na łamach "Super Expressu". - Jednak z dużym sportem nie będzie to miało nic wspólnego. Nie możemy spodziewać się fajerwerków, bo oni akurat w ringu nigdy ich nie pokazywali. Gołota spektakularne walki toczył kilkana¶cie lat temu z Riddickiem Bowe'em, a poza tym notował tylko spektakularne porażki.

POLECAMY - POMORZE Z NAJLEPSZˇ INFRASTRUKTURˇ SPORTOWˇ W POLSCE? ZOBACZ i DYSKUTUJMichalczewski nie chciał też wskazywać faworyta lutowej walki w Ergo Arenie. - Bardzo trudno wskazać faworyta. Gołota już przed trzema laty w pojedynku z Tomaszem Adamkiem zaprezentował się tragicznie. Walkę Gołoty z Salet± traktuję w kategoriach show, ale w sumie lepsze to niż wyrównywanie porachunków Andrzeja z Riddickiem Bowe'em we wrestlingu. To dopiero byłoby ¶mieszne - dodał Michalczewski.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • bumerang-3

  Oceniono 20 razy 16

  Jest towar znajda sie nabywcy lub nie. Wisi mi to. Ja ani w tym sensu nie widze ani poziomu sportowego nie oczekuje. Za ppv tez nie zaplace. I wszystko

 • wzornikieu

  Oceniono 13 razy 9

  Rok 2060.
  Dobiegaj±cy setki Andrju Gołota przygotowuje się do 25 rewanżu w walce z niewiele młodszym Przemkiem Salet±. Po drodze do walki z Salet± Andrju pokonywał znakomitych pię¶ciarzy: Michalczewskiego,Najmana, Pudzianowskiego, który w 2050 roku przerzucił się z MMA na boks, twierdz±c iż ma co¶ jeszcze do udowodnienia niedowiarkom.
  Gołota wszystkich tych zacnych przeciwników pokonał przez techniczny nokaut, najeżdżaj±c swoim wózkiem inwalidzkim na rurki doprowadzaj±ce tlen do ich płuc.
  Polsat jest zachwycony możliwo¶ci± 500-setnego pokazania walki tytanów. Walka w systemie PPV kosztuje jedynie milion polskich peso.
  Je¶li Gołota wygra z Salet± , zmierzy się z blisko 120 letnim Evanderem Holyfieldem. I nic nie stoi na przeszkodzie, ze Evander nie ma już stóp po cukrzycy i nie widzi, przekonuje 150 letni promotor Don King.
  Finałowa walka odbędzie się na oddziale geriatryczno-paliatywnym.

  Czekam jeszcze na walkę MMA Ry¶ka z klanu i Ferdka Kiepskiego. Polsat jest w stanie to zorganizować. W końcu ambitnie podchodzi do tematu

 • festina

  Oceniono 10 razy 6

  To będzie cyrk pokazywany z pomp± przez tv. W¶ród publiczno¶ci będzie mnóstwo celebrtów (głównie marnych artystów) udzielaj±cych "kompetentnych" wywiadów i pokazuj±cych swe nowe kreacje. No nie można jeszcze zapomnieć o tłumie podekscytowanych dziennikarzy i komentatorów. Ogólnie ch...jnia z grzybni±. Co się nie zrobi dla kasy...

 • gw_ciagle_klamie

  Oceniono 11 razy 3

  I to gada facet, który w życiu jednej sensownej walki nie stoczył, niemieckie ustawki przez lata wałkowane, brrrr.

 • stasieczek5

  0

  Która to klinika geriatryczna dała zgodę na walkę swoich pacjentów ?
  Czy choc jeden lekarz-geriatra bedzie obecn w pobliżu ringu !?

 • misiu-1

  Oceniono 14 razy 0

  Ta walka będzie miała taki sam sens, jak walki Michalczewskiego - pieni±dze.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 22 razy -4

  po takim wstydzie jaki przyniósł nam dwukrotnie Gołota - kilka lat temu każdy mówił że jest skończony i nikt go więcej nie będzie ogl±dać. Niech najlepiej zostanie w usa i tam siedzi.
  Polacy, naród o niesłychanie krótkiej pamieci - nagle chce go ogl±dać...
  .
  Tv aby zarbic może się nawet zeszmacić, to normalne.
  .
  Co do Salety - to ledwo wygrał walke z tym pajacem - Nejmanem czy Najmanem....
  .
  odgrzewane kotlety i tyle...ale mamy wolny kraj, kto chce zapłaci na per view i będzie ogl±dać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane