Sport.pl

Boks. Szpilka wygrał z McCline'em

bokser.org, tg
30.06.2012 23:32
A A A
Artur Szpilka i Jammel McCline

Artur Szpilka i Jammel McCline (Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta)

Artur Szpilka (12-0, 9 KO) zdał najtrudniejszy test w swojej dotychczasowej karierze, pokonuj±c rutynowanego Jameela McCline'a (41-12-3, 24 KO). Była to pierwsza walka młodego pię¶ciarza z Wieliczki w wadze ciężkiej, któr± stoczył na pełnym dystansie, wygrywaj±c na punkty 98-94, 98-93 i 97-94. Trzeba jednak przyznać, że zgodnie z przewidywaniami, egzaminator "Szpili" nie był w dobrej formie.
Pierwsze starcie przebiegło zaskakuj±co spokojnie jak na styl, do którego przyzwyczaił nas ostatnio Szpilka, ale wynikało to prawdopodobnie z respektu, jaki polski pię¶ciarz żywił do do¶wiadczonego i starszego o prawie 20 lat rywala. Szpilka nastawił się na boks z kontry i pojedyncze prawe bezpo¶rednie udało mu się parę razy ulokować na głowie McCline'a. Nie robiły one jednak większego wrażenia na rutyniarzu z Ameryki i od trzeciego starcia obraz walki zacz±ł się wyrównywać. W czwartej rundzie Szpilka doznał niegroĽnego rozcięcia nad lewym okiem.

Do¶wiadczenie rywala Szpilka starał się niwelować szybko¶ci±, któr± zdecydowanie górował nad bardzo statycznym Amerykaninem. Niewiele z ciosów obu rywali zadawanych na górę dochodziło celu, ale pod koniec siódmej rundy McCline zaskoczył Szpilkę w końcówce starcia mocnymi ciosami sierpowymi, wcze¶niej wstrz±sn±ł nim także prawym prostym, który jak twierdził Polak po walce, naruszył mu szczękę. Jednak Szpilka zrewanżował się McCline'owi w połowie następnego starcia potężnym lewym sierpowym i ponowił skutecznie ten atak w końcówce rundy. Ostatnie dwa starcia przebiegały już pod dyktando Szpilki, który trafiał coraz czę¶ciej, także prawym sierpowym.

Więcej o boksie na Bokser.org»


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • yani-51

  Oceniono 36 razy 18

  Jesli szpilka ma klopoty z przeciwnikiem o 20 lat starszy....

  to powinien sie zastanowic czy boks to jego przeznaczenie...

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 21 razy 11

  Szpilka chce do Adamka startować, tylko z czym? Wygrałby chyba w kategorii na dłuższ± odsiadkę albo więcej tatuaży, ale w boksie cieniutko.

 • komarrek

  Oceniono 15 razy 11

  Pierwszy lepszy przeciwnik i już wyszły wszystkie braki. Szpilka chciał każdego posyłać na deski i jako¶ mu nie wyszło. Malo tego gdzie¶ zniknęła jego pewno¶ć siebie i agresja w ringu. A prawda jest taka że jak na wagę ciężk± to przeciwnik był co najwyżej przeciętny. Je¶li Szpilka chce co¶ znaczyć w wadze ciężkiej to powinien wyjechać za granicę i ćwiczyć z najlepszymi. W Polsce nie ma ludzi, którzy mogliby zrobić z niego mistrza. Tak czy inaczej to dobrze że tyle trwała walka. Facet zobaczył jak wygl±da walka w pełnym wymiarze czasu, Fakt że przeciwnik to jeszcze nie był top ale na t± chwilę był bardzo wymagaj±cym rywalem. Przynajmniej dobrze dobrali mu rywala. Panie Szpilka niech pan się nie sadzi na Adamka bo ten pokonywał dużo lepszych pię¶ciarzy w wadze ciężkiej i ma znacznie lepsz± technikę.

 • jorg-borys

  Oceniono 19 razy 11

  cieniutko Artur,oj cieniutko :)

 • thorgallpl

  Oceniono 20 razy 10

  I co,milosnicy tzw talentu szpilki? Adamkowi to on moze buty czyscic,za cienki jest nawet dla emerytow boksu!

 • sowa_46

  Oceniono 18 razy 10

  Szpilka wygrał na fujarze!!!
  Jak i w co można wygrać chodz±c do tyłu przez pół godziny, powinien mieć lusterko wsteczne żeby sobie guza nie nabić albo żeby mu doopy nie urwało!!!!

 • po.waw.pl

  Oceniono 17 razy 9

  Dr Dresowy-Cep powoli zacznie rozumieć co to jest Heavyweight Division.
  Stoczy jeszcze minimum kilkana¶cie tych pojedynków, zanim przyjdzie mu walczyć o jaki¶ poważny pas.

  Dobrego rywala powinien upatrywać w Cristobalu Arreoli !

 • vida69

  Oceniono 18 razy 8

  Widzę,że nawet fanom Szpilki nie chce się komentować jego "tryumfu" nad biednym starszym panem.Pan Szpilka walczy z coraz starszymi bokserami,podobno Muhammad Ali wznowił treningi.

 • artek2072

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce to nikomu sie nie dogodzi !!! Szpilka dopiero zaczyna kariere i wygrywa walki a ludzie go i tak mieszaja z blotem. Ten chlopak ma talent i serce do walki. Wytrzymal 10 rund z moze i starszym zawodnikiem ale zato doswiadczonym. W 6-tej rundzie Szpilka mial zlamana szczeke a jednak walczyl dalej i wygral. Jego walki nie sa tak nudne jak Adamka w wadze ciezkiej. Dajmy czas Szpilce a bedzie Mistrzem Swiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane