Boks. Szpilka wygrał z McCline'em

Artur Szpilka i Jammel McCline

Artur Szpilka i Jammel McCline (Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta)

Artur Szpilka (12-0, 9 KO) zdał najtrudniejszy test w swojej dotychczasowej karierze, pokonując rutynowanego Jameela McCline'a (41-12-3, 24 KO). Była to pierwsza walka młodego pięściarza z Wieliczki w wadze ciężkiej, którą stoczył na pełnym dystansie, wygrywając na punkty 98-94, 98-93 i 97-94. Trzeba jednak przyznać, że zgodnie z przewidywaniami, egzaminator "Szpili" nie był w dobrej formie.
Pierwsze starcie przebiegło zaskakująco spokojnie jak na styl, do którego przyzwyczaił nas ostatnio Szpilka, ale wynikało to prawdopodobnie z respektu, jaki polski pięściarz żywił do doświadczonego i starszego o prawie 20 lat rywala. Szpilka nastawił się na boks z kontry i pojedyncze prawe bezpośrednie udało mu się parę razy ulokować na głowie McCline'a. Nie robiły one jednak większego wrażenia na rutyniarzu z Ameryki i od trzeciego starcia obraz walki zaczął się wyrównywać. W czwartej rundzie Szpilka doznał niegroźnego rozcięcia nad lewym okiem.

Doświadczenie rywala Szpilka starał się niwelować szybkością, którą zdecydowanie górował nad bardzo statycznym Amerykaninem. Niewiele z ciosów obu rywali zadawanych na górę dochodziło celu, ale pod koniec siódmej rundy McCline zaskoczył Szpilkę w końcówce starcia mocnymi ciosami sierpowymi, wcześniej wstrząsnął nim także prawym prostym, który jak twierdził Polak po walce, naruszył mu szczękę. Jednak Szpilka zrewanżował się McCline'owi w połowie następnego starcia potężnym lewym sierpowym i ponowił skutecznie ten atak w końcówce rundy. Ostatnie dwa starcia przebiegały już pod dyktando Szpilki, który trafiał coraz częściej, także prawym sierpowym.

Więcej o boksie na Bokser.org»


Zobacz także
 • Boks. Amerykańskie portale: Głażewski skrzywdzony
 • Boks. Szpilka z pękniętą szczęką
 • Boks. Roy Jones Jr: Mogę w każdej chwili dać Głażewskiemu rewanż
Komentarze (20)
Boks. Szpilka wygrał z McCline'em
Zaloguj się
 • yani-51

  Oceniono 36 razy 18

  Jesli szpilka ma klopoty z przeciwnikiem o 20 lat starszy....

  to powinien sie zastanowic czy boks to jego przeznaczenie...

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 21 razy 11

  Szpilka chce do Adamka startować, tylko z czym? Wygrałby chyba w kategorii na dłuższą odsiadkę albo więcej tatuaży, ale w boksie cieniutko.

 • komarrek

  Oceniono 15 razy 11

  Pierwszy lepszy przeciwnik i już wyszły wszystkie braki. Szpilka chciał każdego posyłać na deski i jakoś mu nie wyszło. Malo tego gdzieś zniknęła jego pewność siebie i agresja w ringu. A prawda jest taka że jak na wagę ciężką to przeciwnik był co najwyżej przeciętny. Jeśli Szpilka chce coś znaczyć w wadze ciężkiej to powinien wyjechać za granicę i ćwiczyć z najlepszymi. W Polsce nie ma ludzi, którzy mogliby zrobić z niego mistrza. Tak czy inaczej to dobrze że tyle trwała walka. Facet zobaczył jak wygląda walka w pełnym wymiarze czasu, Fakt że przeciwnik to jeszcze nie był top ale na tą chwilę był bardzo wymagającym rywalem. Przynajmniej dobrze dobrali mu rywala. Panie Szpilka niech pan się nie sadzi na Adamka bo ten pokonywał dużo lepszych pięściarzy w wadze ciężkiej i ma znacznie lepszą technikę.

 • jorg-borys

  Oceniono 19 razy 11

  cieniutko Artur,oj cieniutko :)

 • thorgallpl

  Oceniono 20 razy 10

  I co,milosnicy tzw talentu szpilki? Adamkowi to on moze buty czyscic,za cienki jest nawet dla emerytow boksu!

 • sowa_46

  Oceniono 18 razy 10

  Szpilka wygrał na fujarze!!!
  Jak i w co można wygrać chodząc do tyłu przez pół godziny, powinien mieć lusterko wsteczne żeby sobie guza nie nabić albo żeby mu doopy nie urwało!!!!

 • po.waw.pl

  Oceniono 17 razy 9

  Dr Dresowy-Cep powoli zacznie rozumieć co to jest Heavyweight Division.
  Stoczy jeszcze minimum kilkanaście tych pojedynków, zanim przyjdzie mu walczyć o jakiś poważny pas.

  Dobrego rywala powinien upatrywać w Cristobalu Arreoli !

 • vida69

  Oceniono 18 razy 8

  Widzę,że nawet fanom Szpilki nie chce się komentować jego "tryumfu" nad biednym starszym panem.Pan Szpilka walczy z coraz starszymi bokserami,podobno Muhammad Ali wznowił treningi.

 • artek2072

  Oceniono 3 razy 3

  W Polsce to nikomu sie nie dogodzi !!! Szpilka dopiero zaczyna kariere i wygrywa walki a ludzie go i tak mieszaja z blotem. Ten chlopak ma talent i serce do walki. Wytrzymal 10 rund z moze i starszym zawodnikiem ale zato doswiadczonym. W 6-tej rundzie Szpilka mial zlamana szczeke a jednak walczyl dalej i wygral. Jego walki nie sa tak nudne jak Adamka w wadze ciezkiej. Dajmy czas Szpilce a bedzie Mistrzem Swiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX