Sport.pl

Floyd Mayweather bije w imieniu gejów i lesbijek

Nie spotkali się w ringu, ale mimo to Floyd Mayweather Jr uderzył Manny'ego Pacquiao. ?Jestem za gejowskimi małżeństwami? - napisał na Twitterze. Manny jest przeciw, co wywołało wielką burzę w USA.
Ich pojedynek będzie zapewne najbardziej lukratywnym starciem, o ile się w ogóle odbędzie. Dotąd walczyli na słowa w sprawach terminów, sposobu przeprowadzenia kontroli antydopingowej, co powodowało kolejne zawieszenia negocjacji i pozwy sądowe. Pole konfliktu rozszerza się szybko jak świat po Big Bangu.

W wywiadzie dla Examiner.com filipiński poseł i jeden z najlepszych pięściarzy bez względu na wagę, skrytykował deklarację prezydenta Baracka Obamy, który popiera małżeństwa par jednej płci.

Obama w wywiadzie dla telewizji ABC nawiązał do Ewangelii św. Mateusza: "Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, tak i wy im czyńcie". Pacquiao też nawiązał do Biblii. - Najpierw respektuj prawo Boże, potem myśl o prawach dla człowieka - powiedział. - Bóg chce tylko związku kobiety i mężczyzny i tylko wtedy, gdy się kochają. Małżeństwo nie powinno być tej samej płci, aby nie profanować ołtarza jak za Sodomy i Gomory.

Autor wywiadu w Examiner.com dołączył jeszcze fragment Księgi Kapłańskiej Starego Testamentu w ten sposób, że wynikało z niego, że przytacza je sam pięściarz: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli". - Pacquiao ich nie wypowiedział - wyjaśnił za późno autor.

Za późno, bo w USA natychmiast powstała wokół słów Pacquiao gwałtowna zawierucha. Centrum Handlowe "Grove" w Los Angeles odwołało imprezy z udziałem Filipińczyka, ponieważ "tu nie ma miejsca dla nietolerancji". Sponsorzy, m.in. Hewlett-Packard i Hennessy, mailowali zaniepokojeni do promotora. - Ludzie z Hennessy [producent koniaków] byli krańcowo zbulwersowani - powiedziała przedstawicielka promotora. - Dwie duże umowy, które przygotowujemy, są w niebezpieczeństwie. Manny nie nienawidzi gejów. Nie jest tylko za małżeństwami jednej płci.

Pacquiao, mistrz świata w ośmiu kategoriach wagowych, zwycięzca w ostatnich 16 pojedynkach, nigdy nie krył swej religijności, zresztą jak większość pięściarzy, w tym Tomasz Adamek i Andrzej Gołota. Jest konserwatywnym posłem w parlamencie, w którym właśnie trwają ostatnie prace nad ustawą o ochronie rodziny. W zeszłym roku Pacquiao stwierdził, że byłby przeciw większej dostępności prezerwatyw w jego okręgu wyborczym, zacofanym regionie Sarangani.

Przed każdą walką uczestniczy w mszy, tak samo jak obaj Polacy. Po ostatniej walce z Juanem Manuelem Marquezem założono mu w szatni 28 szwów w okolicy oka i kiedy lekarz szył głowę pięściarzowi, ten - trzymany za rękę przez żonę Jinkee - recytował niektóre z dziesięciu przykazań.

Ale, jak mówią niektóre źródła, a potwierdza pośrednio promotor pięściarza, w małżeństwie nie dzieje się dobrze i zbliża się rozwód.

Największy rywal Filipińczyka do statusu największej gwiazdy w boksie Floyd Mayweather ma własne poważne problemy w związkach damsko-męskich i niedługo pójdzie do więzienia za pobicie partnerki i matki swoich dzieci. Odezwał się na Twitterze: "Popieram stanowisko prezydenta Obamy i popieram małżeństwa gejów. Jestem amerykańskim obywatelem i uważam, że ludzie powinni móc żyć zgodnie ze swoją wolą".

Więcej o:
Komentarze (27)
Floyd Mayweather bije w imieniu gejów i lesbijek
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 37 razy 21

  Jestem hetero, ale związki gejowskie nie przeszkadzają mi, jeśli nie są eksponowane. Nigdy nie zgodziłbym się na akceptację wychowywania dzieci przez takie związki, ponieważ dziecko jest "tworem" par hetero, nie jestem ksenofobem, ale są pewne granice.

 • dd1987

  Oceniono 29 razy 9

  nie jest wielka tajemnicą że 50 cent i Floyd są parą, a także 3 na zdjęciu Justin Bieber jest gejem więc te poparcie nie dziwi

 • shego

  Oceniono 21 razy 7

  lil wayne wyglada jak ostatnia ciota nawet przy bieberze

 • bogus1200

  Oceniono 4 razy 4

  Lobby homoseksualne ma duży wpływ na polityków, ale nie spodziewałem się, że na sportowców także

 • tygrys2000

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzie, nawet w dziale SPORT piszą o homoseksualistach? Czy ludzie pracujący dla Gazeta.pl mają premie za każde pierdnięcie o homo???

 • rozbojnick

  Oceniono 5 razy 3

  Małżeństwa TAK, adopcja kategorycznie NIE!

 • chrysler8881

  Oceniono 2 razy 2

  No wiadomo,że bieber(pisane celowo z małej) będzie walczył o swoją przyszłość u boku takiego samego geja jak on.

 • okrent9

  Oceniono 8 razy 2

  Nigdy nie zrozumiem, jak ludzie godzą chrześcijańską religijność z boksem. Rujnowanie własnej i przeciwnika "świątyni Ducha Świętego" dla "sportu"... Paranoja.

 • myslacy45

  Oceniono 1 raz 1

  Ameryka to piękny kraj ale ich morale jest wyzerowane może nawet ujemne. Małżeństwa jednopłciowe to droga donikąd śmierć dla narodu. Many na pewno by sprał amerykańca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX