Sport.pl

Boks. Mariusz Wach ma szansę na pojedynek z Witalijem Kliczką

Według portalu Bokser.org Mariusz Wach odbędzie walkę z mistrzem świata organizacji WBC w wadze ciężkiej, Witalijem Kliczką. Menedżer Kliczki, Bernd Boente, częściowo potwierdza te informacje w rozmowie ze Sport.pl.
- Mariusz jest jednym z kilku kandydatów na przeciwnika dla Witalija - powiedział Sport.pl Bernd Bönte, menedżer Kliczki. - Wysłaliśmy zapytanie do grupy pięściarzy z czołowej 15 rankingu, ponieważ wiadomo, że nie każdy jest gotowy, w formie, bez kontuzji, bez innych zobowiązań - tłumaczy.

- Mariusz, mocny kandydat, potwierdził nam w odpowiedzi, że jest gotowy do takiej walki. Gdy już będziemy mieć pełny obraz od wszystkich sondowanych pięściarzy, zaczniemy negocjacje w sprawie honorarium i wybierzemy najkorzystniejszą opcję dla Witalija - dodaje.

O możliwości pojedynku Wacha (27-0, 15 KO) z Kliczką (44-2, 40 KO) poinformował serwis Bokser.org. Według doniesień portalu do walki miałoby dojść we wrześniu podczas gali w Polsce, Niemczech lub USA.

Więcej o:
Komentarze (17)
Boks. Mariusz Wach ma szansę na pojedynek z Witalijem Kliczką
Zaloguj się
 • dqs

  Oceniono 31 razy 27

  A masz pojęcie jak technicznie zaawansowana dyscyplina sportu jest tenis stołowy glabie?

 • tilo23

  Oceniono 31 razy 19

  Szkoda że nie wysłali zaproszenia do Szpilki - może by mu ktoś wreszcie wpier...ł :-)

 • brunschwick

  Oceniono 22 razy 18

  Byłoby pięknie. Koniec serialu: "Kliczki biją małych chłopców". Wach technicznie i chyba kondycyjnie jest dużo gorszy od Kliczki ale siłę ciosu ma podobną a przede wszystkim on go dosięgnie.

 • katia_00

  Oceniono 16 razy 10

  Wach jest wielki, jest dobrym bokserem, jakby miał trochę szczęścia kto wie, Kliczko jest coraz starszy, i juz nie taki twardy, co było widać w walce z Chisorą

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 11 razy 9

  Przed walką będzie musiał wypić mocną kawusię, żeby się nieco szybciej ruszać. Mariusz rusza się w ringu jak tankowiec w porcie.

 • jackski11

  Oceniono 10 razy 6

  Cytat- "Gdy już będziemy mieć pełny obraz od wszystkich sondowanych pięściarzy, zaczniemy negocjacje w sprawie honorarium i wybierzemy najkorzystniejszą opcję dla Witalija".
  Tak świetni bokserzy jak Kliczkowie powinni w końcu zacząć się kierować klasą przeciwnika a nie ciągle wysokością honorariów !!!!!

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 3

  z kliczkami się nie walczy tylko zarabia
  dlatego gratulacje Mariusz,należy ci się

 • bez.komentarza

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma co się przesadnie nastawiać na walkę Wacha z Kliczkiem, bo, jak już zostało napisane w artykule, zapytania zostały wysłane do 15 bokserów. Jeżeli na walkę zgodzi się ktoś wyżej notowany niż Wach (a także bardziej popularny i medialny), polski bokser nie dostanie szasny. Jeśli nikt taki się nie zgodzi boksować, przyjdzie kolej na Wacha.

  Co do komentarzy, że bracia Kliczko walczą z "małymi chłopcami" - Tyson był dosyć niski i lekki jak na boksera wagi ciężkiej, a mimo to przez wiele lat dominował. Poza tym obecnie mało jest dużych (gabarytowo) bokeserów w najcięższej wadze.

  Warto też być świadomym tego, że jest zasada "coś za coś" - jak ktoś ma posturę Kliczki, to wiadomo, że jest bardzo silny i odporny, ale dosyć wolny, średni technicznie i szybko się męczy. Ktoś napisał, że Wach wolno się rusza - on ma 202 cm wzrostu, waży pewnie jakieś 110-120 kilogramów. Szybcy są bokserzy z niższych kategorii wagowych.

 • lonelyboy1989

  Oceniono 11 razy 1

  Kolejny chce dostać w pie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX