Sport.pl

Boks. Gołota: Chcę wrócić, ale nie wiem, czy do boksu

wyb.tg
23.01.2012 , aktualizacja: 23.01.2012 10:54
A A A Drukuj
Andrzej Gołota Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta Andrzej Gołota
PRZEGLĄD PRASY. Najpopularniejszy polski pięściarz ostatnich kilkunastu wróci na ring - Chcę wrócić, ale jeszcze nie wiem kiedy, na jak długo i czy to na pewno będzie boks - powiedział w rozmowie z "Polską" Andrzej Gołota.
Tomasz Adamek i Andrzej Gołota
Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Tomasz Adamek i Andrzej Gołota
SERWISY
44-letni bokser ostatnio raz walczył pod koniec 2009 roku. Jego rywalem był Tomasz Adamek. W pojedynku, który odbył się w Łodzi, Gołota przegrał w piątej rundzie po nokaucie technicznym.

Porażka z młodszym zawodnikiem z pewnością mocno go zabolała, ale Gołota nie myśli jeszcze o emeryturze. - Chcę wrócić, ale jeszcze nie wiem kiedy, na jak długo i czy to na pewno będzie boks. Dostaję różne propozycje - zastanawia się pięściarz w rozmowie z "Polską". Nie wyklucza, że jeżeli wróci, to zobaczymy być może zobaczymy go w formule MMA. Zależy mu głównie na tym, aby nie kończyć z boksem jako zawodnik pokonany. - Chciałbyś się tak pożegnać z ringiem - pyta dziennikarza, nawiązując do walki z Adamkiem.

Decyzja o powrocie była przez długi czas tajemnicą nawet dla Marioli Gołoty, żony pięściarza. - Andrzej nie może żyć bez treningu. Pewnie, że ma już na karku 44 lata, ale on wciąż ma marzenia. Był tak zdeterminowany, że swój powrót ukrywał nawet przede mną. Rozmawiał z różnymi promotorami, zaczął też trenować - mówi Mariola Gołota.

Trener Gołoty: Codziennie przychodzi ćwiczyć »


Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (6)

  • uel1

    0

    Może będzie polska walka stulenia polskiego MMA Gołota - Pudzian!!!

  • lomas50

    Oceniono 8 razy -4

    Panie Golota Juz dosyc boksu dla Pana .Najwiekszym Panskim sukcesem bylo obicie genitali czarnemu w obecnosci czarnej publicznosci w New York City .Nie kazdy mialby odwage to zrobic To moze nawet wiecej niz Mistrzostwo Swiata .Nartuj bo to sport dobry dla weteranow

    Pokaż starsze odpowiedzi (1)

    • lomas50

      Oceniono 3 razy -3

      @Gość: on33
      A ty sie odesraj i idz spac

    • Gość: Tuscaloosa

      Oceniono 1 raz -1

      @lomas50

      Zamiast siedzieć przed kompem, idź sobie potrenuj, może poproś o jakiś sparing - nauczył byś się szacunku... Bo kiedy Andrzej rozpowszechniał nasz naród ty na chleb mówiłeś "pep" a na muchy "papki"

    • lomas50

      0

      @Gość: Tuscaloosa
      Pan Andrzej zrobil duzo dla Polski dobrego i tyle samo zlego W rekordach po nim zostalo tylko tyle ze najwiecej razy walczyl o mistrzostwo swiata i wszystkie proby zawalil No i to ze najszybciej przegral przez nokaut w walce o tytul no i ze raz zrejterowal z ringu .Ja ma juz 62 lata i gdy ty na chleb mowiels "pep"a namuchy "papki" lalem po ryjach i bylem lany wiec nie mow mi co mam robic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX