Sport.pl

Boks. Jak możesz obejrzeć walkę Adamek-Kliczko?

Sport.pl
07.09.2011 14:14
A A A
Witalij Kliczko i Tomasz Adamek

Witalij Kliczko i Tomasz Adamek (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Około 42 tysi±ce widzów obejrzy na wrocławskim stadionie walkę o mistrzowski pas WBC pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczk±. Co zrobić je¶li nie udało się jednak zdobyć wej¶ciówek na sobotni± galę? Starcia nie pokaże żaden kanał otwarty, ale za dodatkow± opłat± mog± je zobaczyć posiadacze dekoderów Cyfrowego Polsatu, Canal+ oraz UPC. Na platformie n bez dodatkowych opłat dostępny będzie kanał RTL. Pozostaje także wycieczka do kina lub relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl
Długo nie było wiadomo, czy pojedynek pokaże jakakolwiek polska stacja telewizyjna. Niemiecka firma promotorska Kliczków - gospodarza pojedynku, a więc maj±cego decyduj±cy głos w sprawie sprzedaży praw - zaproponowała zaporow± cenę jak na polskie warunki. Mówiło się o 1,5 mln euro. Ofertę odrzuciły wszystkie polskie stacje.

Promotorzy chcieli, aby pokazać pojedynek w systemie pay-per-view, czyli "płać i ogl±daj". Będzie to pierwsza transmisja na tak± skalę w tym systemie w Polsce. Wcze¶niej w ppv można było obejrzeć galę KSW Fight Club z paĽdziernika 2010 roku. Transmisję z walki Adamek - Kliczko przeprowadz± największe polskie platformy - satelitarne Cyfrowy Polsat oraz Canal+, także kablowa UPC. W pierwszej z nich zapłacimy za walkę 40 zł, natomiast abonentów Canal+ będzie to kosztować o 10 groszy mniej.

Zamówienia na obejrzenie gali w telewizji Canal+ należy dokonywać poprzez Internetowe Centrum Abonenta (ica.cyfraplus.pl) lub Centrum Telefoniczne Abonentów (tel. 801 066 066 lub 22 310 45 45).

Maj±c Cyfrowy Polsat zamówienia można składać poprzez SMS (tre¶ć wiadomo¶ci: nr karty dekodera.WALKA, numer: 7043), a także w Internetowym Centrum Obsługi Klienta b±dĽ w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta. Z okazji walki Polsat otworzył specjaln± linię, któr± można dzwonić z telefonu stacjonarnego - 801 00 55 55 oraz komórkowego - 699 44 55 55.

Na wprowadzenie PPV zdecydowało się już kilka sieci kablowych: UPC, które udostępni kanał za 39,90 zł i Toya (39,90 zł. Użytkownicy telewizji Toya zamówienia mog± składać poprzez stronę toya.net.pl lub przez telefon - 42 6333 888). Walkę Adamka z Kliczk± oferuje również Vectra. Popularna w Warszawie sieć wymaga przedpłaty. W zależno¶ci od zamówionego pakietu, cena oscyluje od 29,90 zł do 39,90 zł.

Wszelkie informacje o zamówieniu walki oraz na temat płatno¶ci dostępne s± na oficjalnych stronach internetowych nadawców - Polsatu, Canal+ oraz UPC.

Czym jest PPV?

PPV czyli Pay-per-view to w skrócie przeciwieństwo popularnego w Polsce systemu płatno¶ci w formie abonamentu miesięcznego lub rocznego za tre¶ci emitowane przez telewizje cyfrowe. W usłudze pay-per-view płacimy za ogl±danie konkretnej tre¶ci.

- Na zachodzie usługi PPV s± powszechnie wykorzystywane do transmisji wydarzeń sportowych i ciesz± się dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Uznali¶my, że wydarzenie tej klasy jest dobrym momentem, aby takie rozwi±zanie zaproponować także naszym abonentom. Mamy nadzieję, że doceni± wygodę i komfort, jakie ze sob± niesie taka usługa - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarz±du, Cyfrowy Polsat S.A

Walka dostępna także w dostępnej w sieci satelitarnej RTL. Za darmo...

Za szczę¶liwców mog± się uważać Ci, którzy w ofercie swojej telewizji kablowej posiadaj± niemieck± stację RTL. Telewizja, z któr± bracia Kliczko s± zwi±zani kontraktem od kilku lat, przeprowadzi bezpo¶redni± transmisję z Wrocławia. Nie wiadomo jednak, czy jeden z głównych nadawców naszych zachodnich s±siadów nie zakoduje sygnału wysyłanego do Polski.

Użytkownicy Sieci Vectra, prawdopodobnie walkę Adamek - Kliczko obejrz± bez dodatkowych kosztów... Przedstawiciele Vectry zapowiedzieli że nie planuj± wprowadzać geoblokady na sygnał RTL na czas walki Polaka z Ukraińcem.

Podobnie zrobi platforma n, która w swojej ofercie na sobotę przewiduje wyemitowanie niezakodowanego sygnału RTL.

Pojedynek będzie można zobaczyć również w sieci Multikino. Pokazy na wielkich ekranach rozpoczn± się od 21 i potrwaj± do zakończenia gali. Bilety w przedsprzedaży kosztuj± 39 zł, w dniu pojedynku 10 wrze¶nia - 49 zł.

Wydarzenie odbędzie się 22 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbl±g, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, ŁódĽ, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż, Zabrze.

Adamek - Kliczko Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Je¶li jednak żadna z powyższych opcji nie będzie dla Ciebie dostępna, to zapraszamy Cię do ¶ledzenia relacji Z Czuba i na Sport.pl, która rozpocznie się w sobotni wieczór. Zapewnimy meldunki naszych specjalnych wysłanników do Wrocławia, materiały wideo i rozmowy, dzięki którym nic co zwi±zane z t± walk±, nie umknie Twojej uwadze.

Specjalny serwis Sport.pl/Boks - wszystko o walce Adamek-Kliczko »


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane