Dakar 2018. Wielkie problemy lidera rajdu. Sainz wygrywa etap i jest nowym liderem

Francuzi Stephane Peterhansel i Jean Paul Cottret (Peugeot) próbują naprawić auto na dziewiątym etapie Rajdu Dakar

Francuzi Stephane Peterhansel i Jean Paul Cottret (Peugeot) próbują naprawić auto na dziewiątym etapie Rajdu Dakar (FELIPE DANA/AP)

Lider klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar miał olbrzymie problemy na trasie siódmego etapu. Stephane Peterhansel (Peugeot) uszkodził tylne zawieszenie i przez ponad godzinę stał na trasie. Problemy Francuza wykorzystał Carlos Sainz, który wygrał etap i został nowym liderem. Jakub Przygoński dojechał na czwartym miejscu.

Stephane Peterhansel (Peugeot) jest dotychczasowym liderem Rajdu Dakar. Po 6. etapach Francuz ma blisko 30 minut przewagi nad Carlosem Sainzem, ale wszystko wskazuje na to, że po 7. etapie straci prowadzenie. 

Przyczyną problemów zawodnika jest uszkodzenie tylnego zawieszenia. To bardzo złe informacje dla kierowcy, który prowadził do trzeciego pomiaru. Oficjalna strona Dakaru podaje, że pomocy w naprawie auta udzielił mu także Cyril Despres, ale po pewnym czasie ruszył na trasę. 

Zdjęcie opublikowane na Twitterze przez AUTOhebdo SPORT pokazuje, że auto Francuza jest mocno uszkodzone, ale załoga się nie poddała i po ponad godzinie znów ruszyła na trasę. 

Aktualizacja:

Stephane Peterhansel wrócił na trasę siódmego etapu i dojechał na czwarty punkt pomiarowy. Okazuje się, że kierowca traci do Carlosa Sainza 1h 43 min. To prawdopodobnie koniec marzeń o zwycięstwie w tym roku.

Sainz wygrał etap

Ogromne problemy Francuza wykorzystał Carlos Sainz, który wygrał siódmy etap. Hiszpan dojechał  na metę z czasem 4:49:26 i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Peterhansel zdołał dojechać do mety, ale spadł w klasyfikacji generalnej i zajmuje trzecie miejsce. Jego strata do Sainza wynosi 1h 20min 46 sek.

Warto zaznaczyć, że bardzo dobry etap zaliczył Jakub Przygoński, który dojechał na czwartej pozycji. 

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
Komentarze (1)
Dakar 2018. Wielkie problemy lidera rajdu. Sainz wygrywa etap i jest nowym liderem
Zaloguj się
  • Tymoteusz Kubik

    0

    Pracowałem w jednym z oddziałów GW jako dziennikarz miejski. Czytałem GW przez 17 mojego dorosłego życia. Dzis przestaje czytac GW. Idźcie po rozum do głowy. Click-bait to nie jest pomysł na przetrwanie kryzysu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje