WRC. Kris Meeke ma nowego pilota. Seb Marshall dołącza do zespołu Toyoty

Kris Meeke

Kris Meeke (Toyota Gazoo Racing)

Kris Meeke, który od przyszłego sezonu znów będzie się ścigał w rajdowych mistrzostwach świata, tym razem w zespole Toyoty, będzie miał nowego pilota. Na prawym fotelu Brytyjczyka usiądzie Seb Marshall, dotychczasowy pilot Haydena Paddona.

Meeke jako kierowca Toyoty Yaris WRC został ogłoszony w październiku. Japoński producent zdecydował się go zatrudnić po tym, jak po Rajdzie Portugalii został zwolniony z Citroena. Później Meeke rozstał się ze swoim wieloletnim pilotem Paulem Naglem.

Marshall przez ostatnie cztery lata dyktował trasę kierowcom Hyundaia - Kevinowi Abbringowi i Haydenowi Paddonowi. O zmianie pracodawcy w przypadku Marshalla plotkowano już w okolicy Rajdu Australii. Teraz Toyota i sam pilot potwierdzili zmianę.

"W krótkim czasie z Haydenem osiągnęliśmy wiele. Wspólna praca to był mój najbardziej udany okres zawodowo. Wygraliśmy wiele odcinków specjalnych, stawaliśmy na podium nie raz. Teraz czas na zmiany i nad tą decyzją myślałem bardzo długo. Pojawiła się szansa, której nie mogłem zignorować. Jestem podekscytowany perspektywą pracy z Krisem i zespołem Toyota Gazoo Racing, a także pierwszym pełnym sezonem w WRC" - napisał 30-letni Brytyjczyk.

Marshall współpracę z Meekem zacznie jeszcze w grudniu od testów przed styczniowym Rajdem Monte Carlo. Toyota i Citroen są dwoma zespołami, która mają już potwierdzone składy na sezon 2019. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jeździł w Hyundaiu obok Thierry'ego Neuville'a (są duże szanse na pozostanie Andreasa Mikkelsena), ani na kogo postawi Malcolm Wilson szef M-Sportu. W przypadku tego ostatniego zespołu, nie jest pewne nawet zgłoszenie się do przyszłorocznej rywalizacji.

Szkolna powtórka. 8 przedmiotów, 8 pytań. Zmierz się z koszmarami z dzieciństwa!
1/64LEKCJA PIERWSZA: HISTORIA

Bitwa pod Cedynią była zbrojnym starciem Polski i:
Zobacz także
  • Sebastien Ogier i Julien Ingrassia świętują szósty mistrzowski tytuł Sebastien Ogier po raz szósty z rzędu rajdowym mistrzem świata
  • Łukasz Pieniążek Łukasz Pieniążek: wycisnąłem maksimum z tego sezonu. Pokazałem, że potrafię jechać mądrze i być na mecie
  • Kajetan Kajetanowicz Kajetan Kajetanowicz: Jestem gotowy na pełny sezon w mistrzostwach świata

WRC 2018, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Sebastien Ogier 204
2 Thierry Neuville 201
3 Ott Tanak 181
4 Esapekka Lappi 110
5 Jari-Matti Latvala 102
6 Andreas Mikkelsen 84
7 Dani Sordo 71
8 Elfyn Evans 70
9 Craig Breen 61
10 Hayden Paddon 55
11 Teemu Suninen 54
12 Mads Ostberg 52
13 Sebastien Loeb 43
14 Kris Meeke 43
15 Jan Kopecky 17
16 Pontus Tidemand 12
17 Henning Solberg 8
18 Bryan Bouffier 4
19 Marijan Griebel 4
20 Simone Tempestini 4
21 Kalle Rovanpera 3
22 Gus Greensmith 2
23 Łukasz Pieniążek 2
24 Chris Ingram 2
25 Pedro Heller 1
26 Yoann Bonato 1
27 Stephane Lefebvre 1

  • Mistrz świata