Sport.pl

WRC. Rajd Hiszpanii. Sebastien Loeb: Nie wiem, co będę robił. Może zajmę się wędkowaniem?

Nie wiem, czy jestem w stanie tu wygrać. Mam nadzieję, że szybko złapię rytm, tak jak było w Meksyku i na Korsyce. Ale z drugiej strony nie jeżdżę w WRC na co dzień, a trzech kierowców bije się o tytuł, więc oni na pewno będą jechać szybko - mówi przed Rajdem Hiszpanii Sebastien Loeb, dziewięciokrotny mistrz świata.

Loeb to absolutny rajdowy rekordzista. Ma dziewięć tytułów mistrzowskich, wygrał 78 imprez, 116 razy stawał na podium. W 2013 roku przerwał karierę i przeniósł się najpierw do wyścigów, a potem mierzył się z rajdem Dakar oraz rallycrossem. W tym sezonie zdecydował się na trzy starty Citroenem C3 WRC. Jechał już w Meksyku i na Korsyce, a teraz zmierzy się z Rajdem Hiszpanii, który wygrywał ośmiokrotnie.

Kajetanowicz jeszcze może trafić do WRC

- Mam dobre wyczucie auta. Trasa jest trudna, musiałem poprawiać notatki z asfaltowych partii, bo moje stare do niczego się nie nadawały. Jechaliśmy tu ostatni raz sześć lat temu. Zobaczymy, jak mi się będzie jechało. Czeka nas jazda w trzech różnych warunkach. W piątek pojedziemy po szutrze, w sobotę przenosimy się na asfalt, ale będzie mokro, a w niedzielę ma być sucho. To nie ułatwia mi sprawy. Postaram się dobrze bawić - mówi przed swoim startem.

Patrząc na to jakie tempo prezentował na Korsyce i w Meksyku, wielu widzi w nim czarnego konia rywalizacji na katalońskich drogach. - Nie wiem, czy jestem w stanie tu wygrać. Mam nadzieję, że szybko złapię rytm, tak jak było w Meksyku i na Korsyce. Ale z drugiej strony nie jeżdżę w WRC na co dzień, a trzech kierowców bije się o tytuł, więc oni na pewno będą jechać szybko - mówi Loeb. - Czy ja namieszam w walce o tytuł? Nie myślę o tym. To trzech mocnych kierowców. Tanak ma mocne argumenty, Ogier umie radzić sobie z presją, a i Neuville jest piekielnie szybki - dodał.

Szczepaniak: Kubica nauczył mnie, że nie jeździ się dla przyjemności

Loeb nie ma planów na przyszły rok. W ostatnich latach był związany z marką Peugeot, ale francuski producent najpierw wycofał się z rajdów terenowych i nie wystartuje w przyszłorocznym Dakarze, a ostatnio ogłosił, że kasuje też swój program rallycrossowy. W oba zaangażowany był Loeb. - To była dla mnie niespodzianka. Nie wiem, co będę robił w przyszłym roku. Może zajmę się wędkowaniem? - zażartował.

- Zobaczymy, co będzie możliwe, ale w tym momencie nie mam żadnych planów skonkretyzowanych. Dopiero tydzień temu dowiedziałem się, że mój program w rallycrossie został skasowany. Zobaczę, czy będę mógł się tam jeszcze ścigać. Ze względu na start w Katalonii jeszcze nie myślałem o przyszłości - dodał.

Jego powrót do rajdów wydaje się wykluczony. - To może być mój ostatni start w WRC - powiedział podczas spotkania z mediami.

Więcej o:

WRC 2018, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Sebastien Ogier 219
2 Thierry Neuville 201
3 Ott Tanak 181
4 Jari-Matti Latvala 128
5 Esapekka Lappi 126
6 Andreas Mikkelsen 84
7 Elfyn Evans 80
8 Hayden Paddon 73
9 Dani Sordo 71
10 Mads Ostberg 70
11 Craig Breen 67
12 Teemu Suninen 54
13 Sebastien Loeb 43
14 Kris Meeke 43
15 Jan Kopecky 17
16 Pontus Tidemand 12
17 Henning Solberg 8
18 Bryan Bouffier 4
19 Marijan Griebel 4
20 Simone Tempestini 4
21 Alberto Heller 4
22 Kalle Rovanperä 3
23 Gus Greensmith 2
24 Łukasz Pieniążek 2
25 Chris Ingram 2
26 Steve Glenney 2
27 Pedro Heller 1
28 Yoann Bonato 1
29 Stephane Lefebvre 1
30 Jourdan Serderidis 1

  • Mistrz świata