WRC. Rajd Turcji. Czy Ott Tanak dogoni faworytów do tytułu?

Toyota Yaris WRC

Toyota Yaris WRC (McKlein)

Po dwóch zwycięstwach w Finlandii i Niemczech Toyota Gazoo Racing jest gotowa na Turcję. Kierujący Yarisem WRC Ott Tanak przygotowywał się do startu w Portugalii, aby przyzwyczaić się do bardzo wysokich temperatur. Jego cel jest prosty: odrobić stratę do wyprzedzających go Sebastiena Ogiera i Thierry'ego Neuville'a.

Ott Tänak jedzie do Turcji tuż po wygranych dwóch poprzednich rundach – Rajdzie Finlandii i Rajdzie Niemiec. Estoński kierowca, który w tym roku dołączył do zespołu Toyoty, ma na koncie już trzy zwycięstwa w barwach japońskiej marki – obok Finlandii i Niemiec także w Argentynie – i dwa drugie miejsca w Monte Carlo i na Korsyce. Do końca sezonu zostały jeszcze cztery rundy, w których aby zawalczyć o pierwsze miejsce, Tanak musi nadrobić stratę 36 punktów do Thierry’ego Neuville’a. Sébastien Ogier wyprzedza go o 23 punkty. Na razie ostatnia runda w Niemczech przyniosła awans zespołowi Toyoty, który wskoczył na drugie miejsce i brakuje mu do lidera 13 punktów.

- Uzyskujemy w ostatnim czasie bardzo dobre wyniki, ale wciąż przed każdym rajdem myślę tylko o nim. Trudno jest nam mieć jakiekolwiek oczekiwania przed Turcją, bo nie mamy wiele doświadczeń z tego rajdu. Każdy mówi, że to trudna impreza – poczekamy i sami się przekonamy, jak to jest naprawdę. Na pewno będzie bardzo gorąco. Myślę, że testy na południu Portugalii dobrze nas na to przygotowały i robimy wszystko, żeby być gotowym i stoczyć ostrą walkę – skomentował Ott Tänak.

Tanak startuje Yarisem WRC z numerem 8. Prowadzący samochód numer 9 Esapekka Lappi jest teraz czwarty w tabeli, a należący do zespołu Toyota Gazoo Racing od samego początku jego startów w WRC w 2017 roku Jari-Matti Latvala prowadzi auto z numerem 7. Fiński kierowca, który ubiegły sezon ukończył na czwartym miejscu po wygranym Rajdzie Szwecji i spektakularnym drugim miejscu w prestiżowym Rajdzie Monte-Carlo, w tym roku ma sporo pecha i obecnie znajduje się na siódmej pozycji.

Rajd Turcji rozpoczyna się już dziś. Będzie to 10. runda tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata i nowe wyzwanie dla kierowców. Ostatni raz Rajd Turcji znalazł się w kalendarzu WRC w 2010 roku. Zwycięzcą wówczas okazał się Sébastien Loeb prowadzący Citroëna C4 WRC. Samochód Toyoty wygrał w Turcji w 2001 roku – była to Corolla WRC prowadzona przez Serkana Yazici.

Zobacz także
  • Kajetan Kajetanowicz Kajetan Kajetanowicz: Mój plan jest taki, żeby nie dać się sprowokować
  • Skoczkowie narciarscy rywalizują w Bad Mitterndorf, a w Anglii hit Premier League [SPORTOWY ROZKŁAD WEEKENDU]
  • Peugeot 205 T16 i Peugeot 2008 DKR Jak Peugeot podbijał Rajd Dakar
Skomentuj:
Tanak dogoni Neuville'a i Ogiera w Turcji?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

WRC 2018, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Thierry Neuville 172
2 Sebastien Ogier 149
3 Ott Tanak 136
4 Esapekka Lappi 88
5 Andreas Mikkelsen 65
6 Dani Sordo 60
7 Jari-Matti Latvala 55
8 Elfyn Evans 52
9 Mads Ostberg 48
10 Craig Breen 47
11 Kris Meeke 43
12 Teemu Suninen 42
13 Hayden Paddon 34
14 Sebastien Loeb 15
15 Pontus Tidemand 11
16 Jan Kopecky 11
17 Bryan Bouffier 4
18 Marijan Griebel 4
19 Gus Greensmith 2
20 Łukasz Pieniążek 2
21 Pedro Heller 1
22 Yoann Bonato 1
23 Stephane Lefebvre 1
24 Kalle Rovanpera 1

  • Mistrz świata

Najnowsze informacje