Rajd Monte Carlo. Sebastien Ogier się myli, ale wciąż prowadzi

26.01.2018 18:15
Ott Tanak (EST), Martin Jarveoja (EST)

Ott Tanak (EST), Martin Jarveoja (EST) (Red Bull Content Pool)

Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) liderem Rajdu Monte Carlo, pierwszej rundy mistrzostw świata. Francuz prowadzi z przewagą niespełna 15 sekund na Ottem Tanakiem (Toyota Yaris WRC).

- To co zrobiłem, było po prostu głupie. Na nawrocie popełniłem błąd, obróciło mnie, ale nie chciało mi się cofać, więc próbowałem wyjechać przodem i utknąłem w rowie. Szczęśliwie pomogli mi kibice. Gdyby nie ten błąd miałbym bezpieczną przewagę - tak Sebastien Ogier opisywał to, co wydarzyło się na siódmym odcinku specjalnym.

Pięciokrotny mistrz świata jest liderem Rajdu Monte Carlo, pierwszej rundy WRC w tym sezonie z przewagą 14,9 sekund nad Ottem Tanakiem (Toyota Yaris WRC) po ośmiu z 17 odcinków specjalnych. Otwierająca sezon impreza jest piekielnie trudna ze względu na zmieniające się z kilometra na kilometr warunki, które sprawiają, że dobór opon jest loterią.

Ogier na razie popełnił dwa błędy, ale nie na tyle groźne, by stracić prowadzenie. W czwartek obróciło go na nawrocie na zjeździe do Sisteron, w piątek podczas drugiego przejazdu na w kierunku Eygalayes. Kibicom zawdzięcza to, że jedzie dalej.

- Nie czułem się dziś najlepiej, całą noc nie zmrużyłem oka, miałem problemy z koncentracją podczas jazdy. Chcę się dobrze wyspać, w sobotę powinno być lepiej - mówił Ogier.

Za jego plecami jest Tanak, który podczas międzysezonowej przerwy przesiadł się z Forda Fiesty do Toyoty Yaris i od pierwszych kilometrów jedzie szybko i skutecznie. - W kolejnych dniach prędkość nie będzie decydująca. Liczyć się będzie mądra jazda i dobre decyzje - mówił przed piątkowym serwisem w Gap.

O trzecie miejsce walczy trzech kierowców. Dani Sordo (Hyundai i20 WRC) ma dziewięć sekund przewagi nad Esapekką Lappim i 14 nad Jari-Mattim Latvalą (obaj Toyota Yaris WRC).

Z walki o zwycięstwo szybko odpadli typowani w gronie faworytów kierowcy Hyundaia Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen. Belg, ubiegłoroczny mistrz świata, popełnił błąd na pierwszym odcinku specjalnym. Wjechał w śnieżną zaspę, z której dopiero po blisko czterech minutach czasie pomogli mu się wydostać kibice. W piątek rano stracił kolejne sekundy, gdy w jego aucie pękła opona. Później jechał już bardzo szybko, wygrał ostatnią próbę dnia. - Realnie celuję w szóste miejsce. Więcej straty nie będę w stanie odrobić - mówił Neuville.

Mikkelsen z rywalizacji odpadł po tym, jak awarii w jego aucie uległ alternator.

W sobotę kierowcy mają do przejechania pięć odcinków specjalnych o łącznej długości 117 km. W niedzielę cztery próby liczące w sumie 64 km.

Komentarze (4)
Rajd Monte Carlo. Sebastien Ogier się myli, ale wciąż prowadzi
Zaloguj się
 • Adam Monika Barys

  0

  riwwen ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, UWAGA NA TEGO OSZUSTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  UWAGA NA TEGO GOSTKA!!!

  riwwen,,,,,,,,,,,,,,,,,, TO SPAM!!!!!

  riwwen.................... NIE WCHODZCIE TAM!!!!!!

  riwwen TEN CO CHWILE ZMIENIA NIK NAME !!!!!

  www.SPAM!!!

 • Adam Monika Barys

  0

  riwwen ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, UWAGA NA TEGO OSZUSTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  UWAGA NA TEGO GOSTKA!!!

  riwwen,,,,,,,,,,,,,,,,,, TO SPAM!!!!!

  riwwen.................... NIE WCHODZCIE TAM!!!!!!

  riwwen TEN CO CHWILE ZMIENIA NIK NAME !!!!!

  www.SPAM!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

WRC 2017, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Sebastien Ogier 232
2 Thierry Neuville 208
3 Ott Tanak 191
4 Jari-Matti Latvala 136
5 Elfyn Evans 128
6 Dani Sordo 95
7 Kris Meeke 77
8 Hayden Paddon 74
9 Juho Hanninen 71
10 Craig Breen 64
11 Esapekka Lappi 62
12 Andreas Mikkelsen 54
13 Stephane Lefebvre 30
14 Teemu Suninen 29
15 Mads Ostberg 29
16 Jan Kopecky 7
17 Pontus Tidemand 4
18 Richie Dalton 4
19 Eric Camili 3
20 Stephane Sarrazin 2
21 Armin Kremer 2
22 Jourdan Serderidis 2
23 Ole Christian Veiby 1
24 Yohan Rossel 1
25 Bryan Bouffier 1
26 Kalle Rovanpera 1

 • Mistrz świata

Najnowsze informacje