Sportowy weekend. Trudne życie bramkarza, popis Negredo i początek 9295-kilometrowego koszmaru

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu
Start Dakaru Start Dakaru POOL / REUTERS / REUTERS

Wydarzenie weekendu

Start Rajdu Dakar. W niedzielę do rywalizacji w najtrudniejszej na świecie imprezie terenowej przystąpiło 406 pojazdów i 665 zawodników z 53 krajów. 37. Rajd Dakar potrwa do 17. stycznia. Kierowcy motocykli i quadów przejadą w tym czasie 9295 km, a kierowcy aut 9111 km.Na pierwszym etapie najlepiej spisał sie jadący quadem Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce. Wśród kierowców Krzysztof Hołowczyc był piąty, a Adam Małysz 18.

Bohater weekendu Bohater weekendu TK

Bohater weekendu

Peter Jeffries. Pewnie nawet nie wiecie kto to. Kibice w Anglii pewnie też nie, bo Jeffries na co dzień pracuje na rusztowaniach. Jest jednak także bramkarzem Blyth Spartans, jednego z 232 zespołów które przystąpiły do Pucharu Anglii choć nie grają w żadnej z angielskich lig. W sobotę w 1/32 finału Spartans grali u siebie z Birmingham City. Do przerwy sensacyjnie prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie Jeffries puścił trzy bramki i jego drużyna odpadła. Być może nie bez przyczyny byli kibice gości, którzy przez całą drugą połowę prowokowali Jeffriesa.Gdzie tu miejsce na bohaterską postawę? Obejrzycie nagranie do końca.

Antybohater weekendu

Organizatorzy Tour de Ski. Nie zadbali o właściwe przygotowanie trasy na pierwszych etapach cyklu. - Było bardzo niebezpiecznie na zjazdach. Nie wiem, dlaczego nie przejechano trasy ratrakami raz jeszcze. Mówiłam dziś do trenera, że się po prostu boję - komentowała Justyna Kowalczyk.

Nie było w tym przesady. Niemka Claudia Nystad upadła i uderzyła głową w lód, w wyniku czego trafiła do szpitala. Upadki przydarzyły się też Jessie Diggins oraz Ingvild Flugstad Oestberg.

Gareth Bale z Valencią Gareth Bale z Valencią ALBERTO SAIZ/AP

Liczba weekendu

22 - Na tylu wygranych zakończyła się zwycięska seria Realu Madryt w meczach o stawkę. W 23. spotkaniu lepsza okazała się Valencia, która mądrze się broniła i potrafiła wykorzystywać stworzone okazje.Przerwa świąteczno-sylwestrowa chyba nie przysłużyła się piłkarzom Carlo Ancelottiego. Teraz mają kilka dni, by pozbierać się przed kolejnym meczem ligowym z Espanyolem.

Wideo tygodnia Wideo tygodnia TK

Wideo weekendu

Niesamowity strzał Alvaro Negredo. Co prawda oddany jedynie na treningu z Realem, ale i tak budzi respekt. Napastnik trafił do bramki stojąc daleko za linią bramkową mocno podkręcając piłkę. W meczu zagrał 80 minut, ale gola nie strzelił.

Torres występował w barwach Atletico w latach 2000-2007. Torres występował w barwach Atletico w latach 2000-2007. SUSANA VERA/REUTERS