Rajd Polski 2015. Kubica drugi na 17. OS-ie. Siódmy w generalce

Trzeci dzień zmagań w Rajdzie Polski Robert Kubica zakończył na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim sobotnim OS-ie zajął drugą pozycję; do Sebastiana Ogiera - mistrza świata - stracił zaledwie 0,1 s

Była to próba na arenie w Mikołajkach, gdzie kierowcy przejeżdżają 2,5 km w parach. Najlepszy był właśnie Ogier, który powiększył swoją przewagę nad Andreasem Mikkelsenem w klasyfikacji generalnej do 5,6 s.

- Próbowaliśmy wygrać, do trzech razy sztuka, ale niestety się nie udało. Szkoda, chociaż i tak myślałem, że będzie gorzej, bo Ogier jechał na miękkich oponach. Żałuję, bo to była jedyna okazja do wygrania oesu w Polsce, nie udało się po raz trzeci, drugi... Ale ogólnie jestem zadowolony - mówił Kubica.

W każdej z trzech prób na Arenie Mikołajki Polak minimalnie przegrywał walkę o pierwsze miejsce - w czwartek o 0,5 s (z Ogierem), w piątek o 0,3 s (z Prokopem), w sobotę o 0,1 s (znowu z Ogierem).

Na 10. OS-ie Kubica zajął dopiero 14. miejsce. Dużo lepiej było na kolejnym etapie, gdzie zajął trzecie miejsce, o 2,1 s za Ottem Tanakiem. Polak był potem 9. (+9,9) oraz 6. (+8,1). 14. OS został odwołany przez organizatorów. Powodem była zbyt duża liczba kibiców poruszających się zbyt blisko trasy. Rozegranie tego OS-u mogłoby zagrozić ich bezpieczeństwu oraz kierowców.

Na kolejnych OS-ach Kubica był 8. (+3,2) oraz 9. (+15.7). Poniżej klasyfikacja generalna rajdu po sobocie. Kubica do 6. Neuville'a traci 14,1 s.