Sport.pl

Rajd Dakar. Świetni Sonik i Hołowczyc. Koniec Rajdu dla Małysza.

Drugi dzień Rajdu Dakar okazał się być znakomitym w wykonaniu Polaków. Rafał Sonik wygrał etap i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej quadowców, a Krzysztof Hołowczyc zajął czwarte miejsce wśród kierowców samochodów, rywalizacje zakończył niestety Adam Małysz, któremu spłonął samochód.


To był dobry dzień dla Polaków na trasach Rajdu Dakar. Po krótkiej inauguracji już drugiego dnia na kierowców quadów, samochodów i motocykli czekało 518 kilometrów trasy.

Samochody

Dobrym wynikiem może też pochwalić się Krzysztof Hołowczyc, który ukończył drugi etap na czwartym miejscu. Ponownie najlepszy okazał się za to Katarczyk Nasser Al.-Attiyah i wyprzedził drugiego na mecie Giniela de Villiersa o osiem i pół minuty. Hołowczyc dojechał ze stratą jedenastu minut i dwunastu sekund, a w klasyfikacji generalnej wskoczył na czwarte miejsce. Do podium i trzeciego Ten Brinke z Holandii traci jednak tylko czterdzieści sześć sekund.

Marek Dąbrowski dojechał za to na metę na czternastym miejscu ze stratą trzydziestu jeden minut i pięćdziesięciu pięciu sekund do lidera. W końcówce etapu Adamowi Małyszowi spalił się samochód. Polak tym samym zakończył rywalizację w Rajdzie.

Quady

W rywalizacji quadów natomiast mamy lidera. Rafał Sonik na długim i ciężkim etapie długo utrzymywał się na drugim miejscu, ale ostatecznie wygrał.

Więcej o sukcesie Polaka przeczytasz na stronie naszego krakowskiego oddziału.

Motocykle

Jakub Przygoński zajął 22. miejsce na drugim etapie. Odcinek z Villa Carlos Paz do San Juan wygrał za to Hiszpan Joan Barreda, który dojechał z przewagą sześciu minut i trzynastu sekund nad Portugalczykiem Paulo Goncalvesem. Nieco ponad trzy minuty za nim dojechał inny Portugalczyk, Ruben Faria. Przygoński dojechał do mety mając ponad pół godzin straty do zwycięzcy.

W czołowej "10" nie było triumfatora pierwszego etapu Brytyjczyka Sama Sunderlanda, który popełnił poważne błędy w nawigacji. Jak się okazało, pomylił trasę o ponad 10 km.

Hiszpan Marc Coma, uważany za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa, ostatnie 60 km jechał na przebitej oponie i zajął 8. miejsce ze stratą dwunastu minut i trzydziestu dwóch sekund.

W klasyfikacji generalnej liderem został Barreda, Przygoński jest 21., tracąc do Hiszpana ponad trzydzieści dwie minuty.

Ciężarówki

Edward Nikolajew okazał się najlepszy na drugim etapie wśród kierowców ciężarówek. Wygrał z przewagą czterdziestu sześciu sekund nad Siarhiejem Wiazowiczem, ale nie dało mu to prowadzenia w klasyfikacji generalnej, w której jest drugi, dwadzieścia sekund za liderującym Hansem Stacey.

Więcej o:
Najczęściej czytane

WRC 2018, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Sebastien Ogier 219
2 Thierry Neuville 201
3 Ott Tanak 181
4 Jari-Matti Latvala 128
5 Esapekka Lappi 126
6 Andreas Mikkelsen 84
7 Elfyn Evans 80
8 Hayden Paddon 73
9 Dani Sordo 71
10 Mads Ostberg 70
11 Craig Breen 67
12 Teemu Suninen 54
13 Sebastien Loeb 43
14 Kris Meeke 43
15 Jan Kopecky 17
16 Pontus Tidemand 12
17 Henning Solberg 8
18 Bryan Bouffier 4
19 Marijan Griebel 4
20 Simone Tempestini 4
21 Alberto Heller 4
22 Kalle Rovanperä 3
23 Gus Greensmith 2
24 Łukasz Pieniążek 2
25 Chris Ingram 2
26 Steve Glenney 2
27 Pedro Heller 1
28 Yoann Bonato 1
29 Stephane Lefebvre 1
30 Jourdan Serderidis 1

 • Mistrz świata
Komentarze (5)
Rajd Dakar. Świetni Sonik i Hołowczyc. Koniec Rajdu dla Małysza.
Zaloguj się
 • minichu200

  Oceniono 5 razy 5

  Marek Dąbrowski a nie Krzysztof redaktorzy

 • kol.3

  Oceniono 4 razy 2

  Małyszowi się auto spaliło a GW śpi.

 • mmfazi

  Oceniono 6 razy 2

  innych Polaków poza nimi - brak......

 • blank8

  Oceniono 14 razy -10

  Małysz już dawno dojechał - był 21 - ale wy napiszecie o tym pewnie za godzinę. Gazeta słynie z szybkiej informacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX