Sport.pl

Dakar 2014. Problemy polskiej ciężarówki

PAP
06.01.2014 09:52
A A A
Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski (Lotto Team)

Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski (Lotto Team) (Fot. Lotto Team)

Dopiero na 60. miejscu metę osi±gnęli z wielkimi problemami jad±cy tatr± Jarosław Kazberuk, Maciej Marton oraz Czech Filip Skrobanek. Bł±d w ustawieniach silnika sprawił, że kilkadziesi±t razy gasł on na trasie, a załoga za każdym razem walczyła, by ponownie go uruchomić.
- Tatra jest szybkim samochodem, więc kiedy wyprzedzaj± j± znacznie inne ciężarówki, których zwykle nawet nie ogl±damy na trasie, to trudno nie dać się ponie¶ć emocjom. To jest deprymuj±ce. Zwłaszcza że winę ponosi sprzęt, a nie człowiek - mówili na mecie członkowie zespołu.

Na biwaku tatra trafiła w ręce mechaników od silnika, których zadaniem będzie przywrócenie mu życia. Bez usunięcia awarii niemożliwe stanie się pokonanie wydm na znacznej czę¶ci poniedziałkowego odcinka specjalnego.

W najtrudniejszym na ¶wiecie rajdzie terenowym startuj± dwie polskie ciężarówki. Załogę Poland National Team: Grzegorz Baran, Robert Jachacy i Paweł Grot sklasyfikowano na 51. pozycji. Zwycięzcami pierwszego etapu Rajdu Dakar z Rosario do San Luis w Argentynie zostali jad±cy kamazem Rosjanie Ajrat Mardiejew, Ajdar Bieliajew i Ajrat Israfiłow.

W polskiej ekipie wędruje z ust do ust wiadomo¶ć (SMS), jak± otrzymał po przylocie do Ameryki Południowej Robert Jachacy od siostry, gdy wraz z kolegami ze względu na fataln± pogodę wyl±dował w Montevideo zamiast w Buenos Aies: "No i gdzie miałe¶ lecieć? Nigdzie cię samego nie można pu¶cić. Żeby Argentyny od Urugwaju nie odróżnić, to już chyba lekka przesada. Nie odł±czaj się od grupy, słuchaj pilota i uważaj na siebie".

Klasyfikacja ciężarówek po pierwszym etapie Rosario - San Luis (OS 180 km):

1. Ajrat Mardiejew, Ajdar Bieliajew, Ajrat Israfiłow (Rosja) Kamaz 2:46.52

2. Ales Loprais (Czechy), Serge Bruynkens (Belgia), Radim Postejovsky (Czechy) Tatra strata 10 s

3. Marcel Van Vliet, Marcel Pronk (obaj Holandia), Artur Klein (Niemcy) MAN 21

...

51. Grzegorz Baran, Robert Jachacy, Paweł Grot (Polska) MAN 57.52

60. Jarosław Kazberuk, Maciej Marton (Polska), Filip Skrobanek (Czechy) Tatra 1:07.51

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • oldboy42wawa

    0

    Nie odł±czaj się od grupy, słuchaj pilota i uważaj na siebie. dobre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX