Sport.pl

Dakar 2014. Problemy polskiej ciężarówki

PAP
06.01.2014 09:52
A A A
Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski (Lotto Team)

Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski (Lotto Team) (Fot. Lotto Team)

Dopiero na 60. miejscu metę osiągnęli z wielkimi problemami jadący tatrą Jarosław Kazberuk, Maciej Marton oraz Czech Filip Skrobanek. Błąd w ustawieniach silnika sprawił, że kilkadziesiąt razy gasł on na trasie, a załoga za każdym razem walczyła, by ponownie go uruchomić.
- Tatra jest szybkim samochodem, więc kiedy wyprzedzają ją znacznie inne ciężarówki, których zwykle nawet nie oglądamy na trasie, to trudno nie dać się ponieść emocjom. To jest deprymujące. Zwłaszcza że winę ponosi sprzęt, a nie człowiek - mówili na mecie członkowie zespołu.

Na biwaku tatra trafiła w ręce mechaników od silnika, których zadaniem będzie przywrócenie mu życia. Bez usunięcia awarii niemożliwe stanie się pokonanie wydm na znacznej części poniedziałkowego odcinka specjalnego.

W najtrudniejszym na świecie rajdzie terenowym startują dwie polskie ciężarówki. Załogę Poland National Team: Grzegorz Baran, Robert Jachacy i Paweł Grot sklasyfikowano na 51. pozycji. Zwycięzcami pierwszego etapu Rajdu Dakar z Rosario do San Luis w Argentynie zostali jadący kamazem Rosjanie Ajrat Mardiejew, Ajdar Bieliajew i Ajrat Israfiłow.

W polskiej ekipie wędruje z ust do ust wiadomość (SMS), jaką otrzymał po przylocie do Ameryki Południowej Robert Jachacy od siostry, gdy wraz z kolegami ze względu na fatalną pogodę wylądował w Montevideo zamiast w Buenos Aies: "No i gdzie miałeś lecieć? Nigdzie cię samego nie można puścić. Żeby Argentyny od Urugwaju nie odróżnić, to już chyba lekka przesada. Nie odłączaj się od grupy, słuchaj pilota i uważaj na siebie".

Klasyfikacja ciężarówek po pierwszym etapie Rosario - San Luis (OS 180 km):

1. Ajrat Mardiejew, Ajdar Bieliajew, Ajrat Israfiłow (Rosja) Kamaz 2:46.52

2. Ales Loprais (Czechy), Serge Bruynkens (Belgia), Radim Postejovsky (Czechy) Tatra strata 10 s

3. Marcel Van Vliet, Marcel Pronk (obaj Holandia), Artur Klein (Niemcy) MAN 21

...

51. Grzegorz Baran, Robert Jachacy, Paweł Grot (Polska) MAN 57.52

60. Jarosław Kazberuk, Maciej Marton (Polska), Filip Skrobanek (Czechy) Tatra 1:07.51

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • oldboy42wawa

    0

    Nie odłączaj się od grupy, słuchaj pilota i uważaj na siebie. dobre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX