Kubica 5. na porannym treningu

Robert Kubica zajął 5. miejsce w porannym treningu przed Grand Prix Turcji. Na torze w Stambule najlepszy wynik uzyskał Felipe Massa z Ferrari.

Polskiemu kierowcy BMW Sauber poszło równie dobrze, jak podczas wczorajszej drugiej sesji treningowej, w której zajął trzecie miejsce. Kierowcy BMW Sauber pojawili się na torze po kwadransie. W trakcie pierwszej serii okrążeń Robert Kubica uzyskał 1.29,125 i zajmował 13. lokatę.

Kubica przez większość treningu był w drugiej "dziesiątce", ale jego pozycja uległa radykalnej poprawie podczas ostatnich okrążeń. Zawodnicy tradycyjnie sprawdzali wówczas miękką mieszankę. Na torze zrobiło się bardzo tłoczno. Polak uzyskał wtedy swój najlepszy czas - 1.28,320 i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Najszybszy był Brazylijczyk Massa, którego najlepszy rezultat to 1:27:983. Na drugiej pozycji znalazł się Jarno Trulli, a tuż za nim uplasował się Timo Glock. Nick Heidfeld był dopiero 14.

Seria kwalifikacyjna do jutrzejszego wyścigu rozpocznie się dzisiaj o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Kubica z podwójnym dyfuzorem i... gigantyczny krok na przód! Kubica zadowolony z bolidu - czytaj tutaj >