Moto. Kubica 20. w Rajdzie Portugalii. Szósty w swojej kategorii

Robert Kubica zajął 20. miejsce w Rajdzie Portugalii, czwartej eliminacji mistrzostw świata w sezonie 2013. Polski kierowca uplasował się na szóstej pozycji w kategorii WRC. Imprezę wygrał Francuz Sebastien Ogier. Michał Kościuszko nie ukończył rywalizacji.

Kubica bardzo dobrze spisał się na trasie niedzielnych odcinków specjalnych, zajmując miejsce 14., dwa razy 15. i 13. Przed nimi w klasyfikacji generalnej Kubica był 37., a w kategorii WRC 2 był 10. W niedzielę Polak nie miał już problemów technicznych ze swoim citroenem i spokojnie przesuwał się w górę obu zestawień.

Kubica awansował m.in. kosztem Michała Kościuszki, który jazdę zakończył w pierwszej części ostatniego odcinka specjalnego Almodovar 2. W jego samochodzie rozpadła się skrzynia biegów, wcześniej Kościuszko miał duże problemy z powodu nadmiernego zużycia opon.

Kolejna eliminacja mistrzostw - Rajd Argentyny - odbędzie się w dniach 3-5 maja. Liderem cyklu po 4 z 13 rajdów jest zwycięzca trzech z nich - Ogier.