Sport.pl

Skoki narciarskie. Weissflog: Małysz, obok Ammanna, był bez wątpienia najlepszy

PRZEGLĄD PRASY: Jens Weissflog, znakomity przed laty skoczek narciarski, nie powiedział ?Przeglądowi Sportowemu? kto jest najlepszym skoczkiem w historii. - Wszyscy skakaliśmy w różnych epokach. W swoim czasie Małysz był, obok Simona Ammanna, bez wątpienia najlepszy - stwierdził trzykrotny mistrz olimpijski.
Narciarskie wypadki: cuda się zdarzają
Jens Weissflog podkreślił szczególnie ogromną pracę Małysza. Zdaniem trzykrotnego mistrza olimpijskiego, Polak miał o wiele gorsze warunki do treningów, w porównaniu do swoich najgroźniejszych rywali. - Niemcy, Austriacy, Finowie i Norwegowie mają zdecydowanie lepsze warunki od tych, jakie na początku kariery miał Małysz - stwierdził Weissflog w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Dodatkowym problemem, zarówno polskiego skoczka, jak i Ammanna, była niekwestionowana dominacja w swoich krajach. Walkę ze Szwajcarem przez jakiś czas nawiązał Andreas Kuettel, a Małysz był zdecydowanym liderem polskiej reprezentacji, aż do sezonu w którym zakończył karierę. Wtedy w '10' Pucharu Świata regularnie pojawiał się Kamil Stoch.

- Inni dzień w dzień rywalizowali ze sobą na treningach, co pozwalało podnosić umiejętności. A Adam był bardzo długi czas sam. Oczwiście mieliście też innych zawodników, ale szczerze trzeba przyznać, że oni swoją postawą Adamowi nie pomagali - tłumaczył Weissflog.

Jens Weissflog nie pojawi się na benefisie Adama Małysza i nie będzie śledził na żywo konkursu skoków do celu. - Otrzymałem zaproszenie, ale w ten weekend mam bardzo ważny termin, który potwierdziłem już kilka miesięcy temu. Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy. Mam nadzieję, że przy piwie będziemy mogli oglądać interesujące konkursy - zakończył były niemiecki skoczek.

- Trudne jak diabli - Adam Małysz o skokach do celu»


Więcej o:

WRC 2019, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Ott Tanak 263
2 Thierry Neuville 227
3 Sebastien Ogier 217
4 Andreas Mikkelsen 102
5 Elfyn Evans 102
6 Kris Meeke 98
7 Jari-Matti Latvala 94
8 Dani Sordo 89
9 Teemu Suninen 89
10 Esapekka Lappi 83
11 Sebastien Loeb 51
12 Kalle Rovanpera 18
13 Pontus Tidemand 12
14 Craig Breen 10
15 Gus Greensmith 9
16 Benito Guerra 8
17 Marco Bulacia 6
18 Mads Ostberg 6
19 Jan Kopecky 5
20 Yoann Bonato 4
21 Stephane Sarrazin 2
22 Ole Christian Veiby 2
23 Pierre-Louis Loubet 2
24 Adrien Fourmaux 1
25 Janne Tuohino 1
26 Ricardo Trivino Bujalil 1
27 Pedro Heller 1
28 Emil Bergkvist 1
29 Nikolay Gryazin 1
30 Takamoto Katsuta 1
31 Petter Solberg 1
32 Eric Camilli 1

  • Mistrz świata
Komentarze (1)
Skoki narciarskie. Weissflog: Małysz, obok Ammanna, był bez wątpienia najlepszy
Zaloguj się
  • Robert Budrzycki

    0

    taka prawda Adam sam osiagnoł to co zdobył był geniuszem z marnymi trenerami i kolegami w reprezentacji po za fińskim trenerem który jeszcze wyciągnoł Adama na podium PŚ tzn pierwsze i trzecie miejsce w tymże pucharze Kamil mu nie dorówna jest bardzo dobry ale on był geniuszem skoków Nykanen w stylu klasycznym Adam w V

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX