Sport.pl

Vancouver 2010. Kruczek przed konkursem drużynowym: Walczymy o najwyższe lokaty

- Cel minimum to piąte miejsce - zapowiada przed konkursem drużynowym trener Łukasz Kruczek. Taką samą pozycję zajęła nasza reprezentacja skoczków na olimpiadzie w Turynie cztery lata temu. - Tutaj zamierzamy walczyć o najwyższe lokaty - dodaje szkoleniowiec. Konkurs rozpocznie się o 19. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl już od godziny 17.
Głosuj na bohatera dnia igrzysk na Z czuba.pl »

Na ostatnich dwóch mistrzostwach świata (Liberec, Sapporo) polska drużyna zajmowała miejsce tuż za podium. W Czechach, po pierwszej serii, byli nawet na trzecim miejscu. A o porażce z Japończykami zdecydował kapitalny skok weterana, Takanobu Okabe. No i w słabszej formie był wtedy Adam Małysz. W Sapporo rywale psuli skok za skokiem, ale nasi zawodnicy...psuli jeszcze bardziej. Na igrzyskach w Turynie zespół prowadzony przez Heinza Kuttina i Kruczka zajął świetne, piąte miejsce. - Tutaj zamierzamy walczyć o najwyższe lokaty - zapowiada obecny trener kadry.

Pewni startu, oprócz oczywiście Małysza, byli od początku jeszcze Stefan Hula i Kamil Stoch. Czwarty element układanki został wybrany po niedzielnych skokach treningowych. W druzynówce startującego indywidualnie Krzysztofa Miętusa zastapi Łukasz Rutkowski.Małysz i Hula nie pojechali na skocznię, Stoch - owszem - w celu ustabilizowania formy.

Małysz ma dać Polsce błysk, bo w konkursie zabraknie Szwajcarów - przegapili zgłoszenie zespołu i do Vancouver przyjechał tylko Ammann z Andreasem Kuettelem. Od trzech pozostałych polskich skoczków nikt nie wymaga cudów. - Niech skoczą swoje, tak jak potrafią. Nic więcej - wzdycha Kruczek.

Problem w tym, że w Vancouver skakali dotąd raczej poniżej możliwości. Tylko raz, w piątkowych kwalifikacjach oddali trzy dobre, równe skoki lądując poza granicą 130 metrów. Gdyby udało się to powtórzyć w zawodach, szansa na medal i sprawienie ogromnej sensacji byłaby ogromna.

Murowanymi faworytami do złotego medalu wydają się Austriacy, którzy w konkursach indywidualnych - zamiast świętować złoto - musieli robić dobre miny do złej gry i cieszyć się dwoma brązowymi krążkami Gregora Schlierenzauera.

O pozostałe miejsca na podium walczyć będą Norwegowie, Niemcy, Słoweńcy i Czesi. Może Japończycy Nie wiadomo, co z Finami - podczas treningu przed konkursem indywidualnym przewrócił się Janne Ahonen. Słabo skoczył w pierwszej serii i nie wziął udziału w drugiej. Na skoki drużynowe ma być gotowy. Generalnie jednak Finowie skaczą tutaj słabo i na konferencji prasowej o przyczynę tego stanu rzeczy pytali się nawet Małysza.

Polacy mogą sprawić niespodziankę - gdyby zsumować punkty zdobyte przez czwórkę skoczków w pierwszej serii sobotniego konkursu byliby na trzecim miejscu. - Nie bawmy się w takie kalkulacje - mówi Kruczek. - W drużynie skacze się inaczej, w innej kolejności. Zawody będą wcześniej niż konkurs indywidualny. Liczymy na warunki równe dla wszystkich, bo w sobotę to my mieliśmy mniej pecha niż inni.

Igrzyska w Vancouver na portalu Sport.pl

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl »

Czy Polaków stać na niespodziankę w konkursie drużynowym? »


Więcej o:
Najczęściej czytane

WRC 2018, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Sebastien Ogier 219
2 Thierry Neuville 201
3 Ott Tanak 181
4 Jari-Matti Latvala 128
5 Esapekka Lappi 126
6 Andreas Mikkelsen 84
7 Elfyn Evans 80
8 Hayden Paddon 73
9 Dani Sordo 71
10 Mads Ostberg 70
11 Craig Breen 67
12 Teemu Suninen 54
13 Sebastien Loeb 43
14 Kris Meeke 43
15 Jan Kopecky 17
16 Pontus Tidemand 12
17 Henning Solberg 8
18 Bryan Bouffier 4
19 Marijan Griebel 4
20 Simone Tempestini 4
21 Alberto Heller 4
22 Kalle Rovanperä 3
23 Gus Greensmith 2
24 Łukasz Pieniążek 2
25 Chris Ingram 2
26 Steve Glenney 2
27 Pedro Heller 1
28 Yoann Bonato 1
29 Stephane Lefebvre 1
30 Jourdan Serderidis 1

  • Mistrz świata