Sport.pl

Lepistö odkrył jaki błąd popełnili Kruczek i Żołądź

Podczas przygotowań do sezony najlepszy polski skoczek narciarski Adam Małysz trenował niemalże wyłącznie siłę. To według fińskiego trenera Hannu Lepistö było błędem Łukasza Kruczka i główną przyczyną słabej postawy Małysza.
Austriacy w Zakopanem bez Morgensterna »

Adam Małysz podczas konsultacji u fińskiego trenera oddał ponad 50 skoków, był też na badaniach siły i mocy w Jyväskylä. - To było coś podobnego do tego, co robiliśmy z Łukaszem Kruczkiem, ale inaczej zinterpretowano wyniki. Na tej podstawie zaczęliśmy z Lepistö pracę nad moją techniką - relacjonuje wielokrotny mistrz świata.

W końcu wiadomo co dolega Małyszowi. - Jestem za szybki na progu. Pierwsze ruchy, tuż przed odbiciem, robię za gwałtownie i później nie ma ostatniego wypchnięcia - mówi skoczek.

Według polskiego skoczka teraz powinno już być tylko lepiej. Liczy też na większą współpracę z Lepistö, czego nie wyklucza też szef związku Apoloniusz Tajner - czytaj tutaj  »

Z czego wynikał błąd, który spowodował, że Małysz poważnie myślał o zakończeniu kariery? - Z przygotowań do sezonu, które były podporządkowane jednemu: by w nogach mieć jak najwięcej mocy - wyjasnia Małysz. - Mocny jestem, ale po drodze zagubiłem technikę. Hannu miał jedną główną uwagę: nie wolno trenować mocy czy siły, zapominając o technice. To są nierozłączne rzeczy. Łukasz po konsultacjach z profesorem Jerzym Żołądziem w ogóle nie robił odbić. Po testach w Jyväskylä, rozmowach z Hannu i z innym fińskim trenerem Mattim Pullim [były trener najlepszego skoczka wszech czasów Matti Nykänena] wiem, że tak się nie da. Odbicia trzeba robić, to stały element treningów. Jak się nie ćwiczy ich na sucho, to ciężko je wytrenować wyłącznie na skoczni.

Więcej w wywiadzie Małysza dla Sport.pl - czytaj tutaj »


Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
 • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu
 • WRC 2019, klasyfikacja MŚ

  lp. zawodnik punkty
  1 Ott Tanak 180
  2 Sebastien Ogier 158
  3 Thierry Neuville 155
  4 Elfyn Evans 78
  5 Andreas Mikkelsen 71
  6 Teemu Suninen 66
  7 Kris Meeke 60
  8 Esapekka Lappi 58
  9 Jari-Matti Latvala 56
  10 Dani Sordo 52
  11 Sebastien Loeb 39
  12 Kalle Rovanpera 16
  13 Benito Guerra 8
  14 Gus Greensmith 6
  15 Marco Bulacia 6
  16 Craig Breen 6
  17 Jan Kopecky 5
  18 Mads Ostberg 4
  19 Pontus Tidemand 4
  20 Yoann Bonato 4
  21 Stephane Sarrazin 2
  22 Ole Christian Veiby 2
  23 Pierre-Louis Loubet 2
  24 Adrien Fourmaux 1
  25 Janne Tuohino 1
  26 Ricardo Trivino Bujalil 1
  27 Pedro Heller 1
  28 Emil Bergkvist 1
  29 Nikołaj Griazin 1

  • Mistrz świata