Robert Kubica startuje w Renault Sport Trophy. Będą transmisje!

Robert Kubica wystartuje w serii Renault Sport Trophy na torze Spa-Francorchamps w weekend 24-25 września. Kibice będą mogli obejrzeć jego start w Internecie i w telewizji

Gdy okazało się, że Polak weźmie udział zawodach, stacja Eurosport ogłosiła, że przeprowadzi relację w sobotę w godz. 15:50-17:05 i w niedzielę w godz. 12:15-12:45. Oprócz tego, całość weekendowych zmagań będzie można obejrzeć na żywo na kanale Renault Sport w serwisie YouTube.

Kariera Kubicy

31-letni Kubica w swoim ostatnim sezonie startów w Formule 1 jeździł bolidem Renault i trzy razy zajmował miejsca na podium. Jego kariera w królowej motorsportu została przerwana po fatalnym w skutkach wypadku w rajdzie. Po wielomiesięcznej rehabilitacji wrócił do ścigania. Przez ostatnie trzy lata Polak startował właśnie w rajdach, w 2013 roku został mistrzem świata WRC-2, dwa kolejne sezony jeździł w prywatnym zespole w WRC, ale w 2016 roku startów było niewiele.

W ostatni wrześniowy weekend pojedzie na dobrze sobie znanym belgijskim torze w Spa w ramach serii Renault Sport Trophy. Polak został zaproszony do zespołu Duqueine Engineering, z którym ostatnio testował samochód na torze Arles w południowej Francji, nieopodal Nimes. W wyścigu będzie partnerem Christopha Hamona.