Sport.pl

Po Rajdzie Monte Carlo: Loeb i Ogier pod wrażeniem, polscy rajdowcy bronią Kubicy

Po wygraniu czterech odcinków w Rajdzie Monte Carlo nie milkną echa świetnej postawy Roberta Kubicy. Polaka komplementują mistrzowie świata - Sebastien Ogier i Sebastien Loeb, a także brytyjski dziennikarz Colin Clark. Pod wrażeniem jego postawy jest także polskie środowisko rajdowe, które staje w obronie Kubicy.
:
-
Przypomnijmy - Kubica w Monte Carlo w wielkim stylu wygrał cztery odcinki specjalne (na najdłuższym był szybszy od mistrza świata Sebastiena Ogiera o prawie dwie minuty), dwa razy zajmował na próbach drugie miejsce. Polak miał problemy podczas pierwszego dnia (awaria alternatora), podczas drugiego wypadł z trasy i przebił oponę. Rajdu nie ukończył przez awarię hamulców - na przedostatnim oesie tuż za metą rozbił swój samochód. Jego postawa kolejny raz wzbudziła wielkie zainteresowanie, także za granicą Polski.

Ogier i Loeb pod wrażeniem

Francuscy multimistrzowie świata zostali przepytani przez magazyn "Autosport". Loeb i Ogier, którzy w piątek i sobotę przegrali kluczowe próby z Polakiem, wypowiadają się z szacunkiem. "Wykonał świetną pracę, był bardzo szybki na dużej liczbie oesów i pokazał, że jest gotowy, by walczyć. Wszyscy wiemy, że Robert jest jednym z najlepszych kierowców na świecie" - mówi Ogier. "Robert świetnie sobie radził, byłem pod wrażeniem jego jazdy. Był bardzo blisko Seba [Ogiera] na trasie (chodzi o kolejność startów - red.) i z tej pozycji uzyskiwał bardzo dobre czasy" - wtóruje mu legenda rajdów, Sebastien Loeb.

"Autosport" cytuje także Kubicę, który także jest zaskoczony swoim tempem. - Jeśli ktoś powiedziałbym mi dwa czy trzy tygodnie temu, że będę w stanie jechać tak szybko jak w Monte Carlo, nie uwierzyłbym mu - twierdzi Polak.

"Kubica bohaterem rajdu Monte Carlo"

"Bohaterem rajdu dla mnie jest Kubica. Tak trudny i wymagający start, a on jechał jak demon! Jego prędkość była niesamowita" - napisał na Twitterze Colin Clark, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy rajdowych, reporter radia WRC.

"Chyba jeszcze nigdy po nieskończonym rajdzie nie byłem tak pełen motywacji. W ostatnie 6 tygodni Robert dokonał rzeczy niewiarygodnej, a w dwa ostatnie dni niemożliwej. Dzięki za doping" - to z kolei słowa pilota Kubicy, Macieja Szczepaniaka.

Gerber atakuje hejterów

O długi, podsumowujący wpis pokusił się także Jakub Gerber, były pilot Kubicy, który siedział na prawym fotelu podczas wypadku w Ronde di Andora. "To co Robert z Maćkiem zrobili na Monte Carlo to kolejny przełom. To gigantyczny krok na ich drodze do zwycięstwa" - pisze Gerber, po chwil przechodząc do ataku na "komentujących pieniaczy".


Post użytkownika Jakub Gerber.


Mistrzowie Polski bronią Kubicy

"RK wymiata! Potrafi pojechać szybciej niż mistrzowie świata. Samo bycie na mecie nie jest na dzień dzisiejszy aż tak istotne. Na mecie może być każdy szofer, a wygrywać z całym światem może tylko on. Droga do jego mistrzostwa niebawem się zacznie. Tak myślę" - to słowa Wojciecha Chuchały, zeszłorocznego mistrza Polski, który w tym roku będzie startował w rajdowych mistrzostwach Europy juniorów.

"Bezcenne zobaczyć Roberta przed dwoma mistrzami świata. Ten facet jedzie samochodem, który przejechał 55 rajdów, czyli rumplem po naszemu. [...] To samochód po przejściach, to nie jest auto, którym jedzie np. Evans. I on demoluje dwóch mistrzów świata. Obojętne, czy za chwilę złapał kapcia, czy wyleciał w pole. Wolę takiego Roberta niż Prokopa - choć jego też bardzo cenię - który zawsze jedzie trzy minuty później i dojeżdża dziesiąty" - mówi Tomasz Czopik, rajdowy mistrz Polski z 2003 roku, w audycji "Odcinek Specjalny" - programie nadawanym w akademickim radiu "LUZ".

Kolejny startem Kubicy będzie Rajd Szwecji, który startuje 12 lutego.


Robert Kubica zaczyna drugi sezon w WRC. Dlaczego warto być optymistą


Więcej o:

WRC 2019, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Ott Tanak 263
2 Thierry Neuville 227
3 Sebastien Ogier 217
4 Andreas Mikkelsen 102
5 Elfyn Evans 102
6 Kris Meeke 98
7 Jari-Matti Latvala 94
8 Dani Sordo 89
9 Teemu Suninen 89
10 Esapekka Lappi 83
11 Sebastien Loeb 51
12 Kalle Rovanpera 18
13 Pontus Tidemand 12
14 Craig Breen 10
15 Gus Greensmith 9
16 Benito Guerra 8
17 Marco Bulacia 6
18 Mads Ostberg 6
19 Jan Kopecky 5
20 Yoann Bonato 4
21 Stephane Sarrazin 2
22 Ole Christian Veiby 2
23 Pierre-Louis Loubet 2
24 Adrien Fourmaux 1
25 Janne Tuohino 1
26 Ricardo Trivino Bujalil 1
27 Pedro Heller 1
28 Emil Bergkvist 1
29 Nikolay Gryazin 1
30 Takamoto Katsuta 1
31 Petter Solberg 1
32 Eric Camilli 1

 • Mistrz świata
Komentarze (62)
Po Rajdzie Monte Carlo: Loeb i Ogier pod wrażeniem, polscy rajdowcy bronią Kubicy
Zaloguj się
 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 225 razy 193

  Ten weekend w wykonaniu Roberta był niesamowity. Trzeba być albo kompletnym kretynem albo oczywistym trollem żeby to negować. Nie mogę się już doczekać Szwecji. No i Polsat ma nosa decydując się na transmisje z zawodów WRC w tym roku.

 • wmc-33

  Oceniono 203 razy 187

  "Na mecie może być każdy szofer, a wygrywać z całym światem może tylko on." To właściwie wszystko, co na ten temat warto powiedzieć i napisać.

 • jacmenos

  Oceniono 132 razy 118

  sfrustrowani nieudacznicy dla których każde mistrzostwo i sukces jest tylko powodem do
  kpin i nienawiści ! Im wszystko jedno czy obrażają Kubicę , Małysza , Wałęsę czy sąsiada któremu się udało ! Biedni i nieszczęśliwi ludzie ...

 • duzyjarek

  Oceniono 129 razy 115

  żałujcie Citroeny, Volkswageny....

 • pfidop

  Oceniono 70 razy 58

  Cieszę się, że tutaj Kubica jest chwalony. Gdy w niedzielę po zakończeniu rajdu hejterów było mnóstwo, nie mogłem na to patrzeć. Z drugiej strony jak łatwo jest zmieniać zdanie...
  Trzymam kciuki za Kubicę PRZEDE WSZYSTKIM WTEDY, gdy inni na Niego gadają. Oby Mu się udało!

 • Oceniono 45 razy 39

  " (...) Wszyscy wiemy, że Robert jest jednym z najlepszych kierowców na świecie" - mówi Ogier.
  Org.: " (...) But we all know that about Robert, he is really one of the best drivers around."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX