Włosi bliscy porażki z Cyprem

W ostatniej kolejce meczów eliminacyjnych do MŚ w RPA Włosi podejmowali Cypr i uratowali się przed porażką dzięki klasycznemu hattrickowi Alberto Gilardino w ostatnim kwadransie i wygrali 3:2 (0:1).

Drużyna Marcelo Lippiego już w sobotę zapewniła sobie awans do przyszłorocznego mundialu i w meczu z Cyprem zagrali w rezerwowym składzie. Już w 12. minucie piłkę z siatki musiał wyciągać Federico Marchetti, który na co dzień gra w Cagliari. Strzelcem gola był Iannis Okkas. Cztery minuty po przerwie drugą bramkę dla gości strzelił Chrysis Michael.

Zwycięstwo Włochom uratował Alberto Gilardino. Napastnik Fiorentiny strzelał gole w 78., 80. i 90. minucie. Cypr, który przed kilkoma dniami pokonał Bułgarię 4:1, zakończył eliminację na czwartym miejscu.

Wszystkie wyniki eliminacji do mundialu ?