Brazylia trzy punkty od awansu na mistrzostwa świata

Brazylia uciekła reszcie Ameryki Południowej, wygrywając w środę 2:1 z Paragwajem w eliminacjach mistrzostw świata w RPA w 2010 r. Do zapewnienia sobie awansu brakuje jej już tylko trzech punktów

Wyniki strefy europejskiej ?

Dla Brazylii bramki zdobywali Robinho i Nilmar. Pierwszy trafił 4 min. przed przerwą, drugi 4 min. po przerwie.

Musieli jednak gonić przeciwników, którzy prowadzili po golu Cabanasa. Zawodnik ten w 14 meczach z Brazylią trafiał do siatki 6 razy.

- Najważniejsze zadanie to wywalczyć awans na mistrzostwa świata - skwitował lakonicznie trener "Canarinhos", Carlos Dunga.

Trzy wymagane punkty Brazylia zdobyć może 5. września w meczu z będącą w wyjątkowo słabej formie Argentyną.

Pierwsze cztery ekipy wywalczą awans na mundial, piąta rozegra dwumecz z czwartym zespołem ze strefy CONCACAF.