Republika Południowej Afryki

Mistrzostwa ¦wiata 2010

Oficjalny Sponsor Mistrzostw ¦wiata FIFA 2010

http://www.sport.pl//i/obrazki/sport_pl/hp2009/search-blank.gifhttp://www.sport.pl//i/obrazki/sport_pl/hp2009/search-blank.gifhttp://www.sport.pl/i/obrazki/sport_pl/hp2009/search-google.gif

Wszystkie serwisy

M¦ 2010. Chińscy ochotnicy wspieraj± Koreę Północn±

kd, Reuters
2010-06-15, ostatnia aktualizacja 2010-06-15 21:55

15.06.2010, godzina 20:30

Brazylia

Bramki:
Kartki:
karne
  • 2P
  • 1P
  • na żywo

KRLD

Bramki:
Kartki:
Sympatycy reprezentacji Korei
Sympatycy reprezentacji Korei
Fot. KIM KYUNG-HOON REUTERS

Setki kibiców z Chin, w tym arty¶ci i znani celebryci wspierali Koreę Północn± w pierwszym meczu na mundialu przeciw Brazylii.

Kibice reprezentacji Korei Płn. i Brazylii
Fot. CHRISTIAN CHARISIUS REUTERS
Kibice reprezentacji Korei Płn. i Brazylii
SERWISY
PoprowadĽ swoj± drużynę w RPA i Wygraj Mundial! »

- Będziemy wspierać Koreę Północn±. Mog± sprawić niespodziankę. Przyjechali¶my tu by przeżyć magiczn± chwilę - powiedział w wywiadzie przez tłumacza Wang Qi z China Sports Event Management Group

Ministerstwo sportu Korei Północnej upoważniło chińsk± agencję PR do sprzedaży biletów na ten mecz. Niewielu Koreańczyków z KRL-D ma szansę na wyjazd do RPA.

Chiny to jedyny kraj, który wspiera politycznie i ekonomicznie komunistyczna Koreę Północn±. W latach pięćdziesi±tych armia chińskich żołnierzy, okre¶lanych jako "ochotnicy", walczyło po stronie północy w wojnie koreańskiej. Chiny nie zakwalifikowały się na mundial.

- W międzynarodowych rozgrywkach chińscy kibice wspieraj± inne azjatyckie drużyny. 60 lat temu nasi żołnierze przekroczyli rzekę Yalu żeby walczyć z wrogami Korei. Teraz kibicujemy ich drużynie i mamy nadzieję, ze zajdzie daleko - powiedział popularny prezenter Bi Fujian

Koreańczycy potrzebuj± wsparcia. To najniżej notowany w rankingu FIFA (105. miejsce) zespół na mundialu. Ale w poprzednim (i na razie jedynym) występie na mundialu osi±gnęli ćwierćfinał, pokonuj±c w grupie Włochów.

Podczas meczu z Brazyli± Koreę wspierało też ok. 100 kibiców - żołnierzy z Pyeonchang.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca » i Michała Pola »


Zobacz więcej na temat:

  • 2 komentarze
  • Drukuj
  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    4 głosy

Najnowsze wiadomo¶ci

Aplikacja wymaga wtyczki Adobe Flash Player 9. Pobierz najnowsza wersję.

Pobierz Adobe Flash Player

Grupa G

lpdrużynampktbr
1Brazylia375-2
2Portugalia357-0
3Wybrzeże Ko¶ci Słoniowej344-3
4KRLD301-12
legendaAwans do 1/8 finału

Mistrzostwa ¦wiata 2010 - mecze