MŚ 2010. Chile wygrywa 1:0 z wykartkowaną Szwajcarią

Szwajcaria przez godzinę grała w dziesiątkę i długo broniła się przed stratą bramki. Chile strzeliło gola kwadrans przed końcem po akcji dwóch rezerwowych - Paredesa i Gonzaleza. Szwajcaria doskonałą okazję na remis zmarnowała w 90 minucie.

Chile na MŚ 2010 na Sport.pl ?

Szwajcaria opromieniona zwycięstwem nad Hiszpanią (1:0) przystąpiła do spotkania z Chile z zamiarem zdobycia kolejnych trzech punktów, ale od pierwszych minut to piłkarze z Ameryki Południowej przeważali. W 10 minucie Diego Benaglio musiał bronić dwa groźne strzały chilijskich napastników. Bramkarz Wolfsburga spisywał się bardzo dobrze. Często wychodził daleko od bramki wyłapując podania rywali.

Wszystkie informacje o Szwajcarii na mundialu ?

Trener Marcelo Bielsa ustawił Chile podobnie jak w meczu z Hondurasem - ofensywnie, trójką w ataku. Najbardziej aktywny był znów napastnik Udinese Alexis Sanchez, który często próbował z prawego skrzydła schodzić do środka i podawać w pole karne. Chilijczycy próbowali zagrywać prostopadłe podania. Zmuszeni do ataku pozycyjnego starali się dośrodkowywać, ale górne piłki były łatwo wybijane przez obrońców.

W 31 minucie Valon Behrami, opędzający się obiema rękami od stojącego za nim Arturo Vidalala, uderzył go przy tym w szyję. Sędzia nie zastanawiał się długo i ukarał go czerwoną kartką. To był kluczowy moment meczu.

Czytaj o Marku Gonzalezie na Sport.pl ?

A Chile atakowało. W przerwie meczu Bielsa wymienił dwóch ofensywnych piłkarzy. Na boisku pojawili się Valdivia i Gonzalez. Ale skrzydeł dostał Alexis Sanchez, choć był nieskuteczny. Pomocnika Chile wszędzie było pełno. Większość ataków Chile przechodziła jego stroną boiska. W 55 minucie w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Benaglio.

Gola dali Chile dwaj rezerwowi. Esteban Paredes popędził prawym skrzydłem w sytuacji sam na sam zdecydował się mijać Benaglio i wydawało się, że gdy znalazł się koło linii końcowej jest po akcji. Napastnik dośrodkował jednak wprost na głowę Marka Gonzaleza, który mimo asysty obrońcy trafił do siatki.

W końcówce Szwajcaria rzuciła się do ataku. Miała szansę w 90 minucie, ale Eren Derdyiok będąc sam przed bramką Chile uderzył obok słupka.

Sześć punktów w pierwszych dwóch meczach daje Chile prawie pewny awans do 1/8 finału. W meczu z Hiszpanią wystarczy im remis. Szwajcaria najprawdopodobniej będzie musiała wygrać z Hondurasem i śledzić wynik meczu swoich niedawnych rywali.

Wygraj Mundial! Załóż drużynę na Sport.pl i zgarnij 11 tys.! ?