Robert Kubica ostatni w kwalifikacjach przed GP USA. Pół sekundy straty do Russella

Robert Kubica zajął ostatnie, 20. miejsce w kwalifikacjach przed wyścigiem o GP USA. George Russell był 18., będąc szybszym od Polaka o ponad pół sekundy. Najszybszy okazał się Valtteri Bottas. Dopiero 5. był Lewis Hamilton, lider klasyfikacji generalnej.

Robert Kubica zajął ostatnie miejsce w kwalifikacjach przed wyścigiem o GP Stanów Zjednoczonych na torze w Austin. George Russell pokonał Polaka już po raz 19. w tym sezonie. Brytyjczyk zajął 18. miejsce, będąc szybszym od Kubicy o ponad pół sekundy, wyprzedzając także Sergio Pereza.

Kubica do wyścigu wystartuje jednak z 19. pozycji, ze względu na karę dla Pereza. Kierowca Racing Point został ukarany startem z alei serwisowej po tym, gdy nie zatrzymał się na obowiązkowe ważenie podczas piątkowego treningu.

Najszybszy w kwalifikacjach okazał się Valtteri Bottas, który wyprzedził o 0,012 sekundy Sebastiana Vettela. Trzecie miejsce zajął Max Verstappen. Dopiero 5. był lider klasyfikacji generalnej, Lewis Hamilton. Brytyjczyk potrzebuje jednak jedynie 8. miejsca, aby zapewnić sobie w niedzielę mistrzowski tytuł. Początek rywalizacji w o godz. 20:10. Relacja z wyścigu o GP Stanów Zjednoczonych na Sport.pl.