Sukces Stefana Huli w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Bardzo słaby występ polskich juniorów

Rok Justin wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnowie. Na podium znalazł się także reprezentant Polski - Stefan Hula, który zajął trzecie miejsce. Polak potwierdził tym samym zwyżkę formy w niedawnych obozów treningowych.

Po pierwszej serii prowadził Rok Justin, który poszybował na 98 m. Drugi był Niemiec Moritz Baer (98 m), a trzeci Markus Schiffner (96,5 m). Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajmował czwarte miejsce po skoku na 91 m. Do drugiej serii awansował jeszcze tylko Mateusz Gruszka, który po skoku na 85,5 m zajmował 29. lokatę.

W drugiej serii krócej skoczył Justin, który uzyskał jedynie 88,5 m ale przewaga wypracowana w pierwszej serii pozwoliła na utrzymanie zwycięstwa. Na drugie miejsce po skoku na 95 m wskoczył Markus Schiffner. Stefan Hula uzyskał 90 m, co pozwoliło mu na zajęcie trzeciej pozycji. Baer Moritz uzyskał zaledwie 80,5 m i wypadł z podium. Mateusz Gruszka w serii finałowej wylądował na 87,5 m i ostatecznie zajął 28. miejsce.

W konkursie wystartowała mieszanka kadr polskich skoczków. Z kadry A Stefan Hula, z kadry B Tomasz Pilch i Kacper Juroszek, a z kadry juniorów Mateusz Gruszka, Jan Habdas i Adam Niżnik. Niestety, niemal wszyscy młodzi skoczkowie rozczarowali. Najgorzej wypadł 18-letni Tomasz Pilch, który zajął 48. miejsce