Russell mówił, że uszkodził bolid po starciu z Kubicą. Odkryliśmy, jak było naprawdę!

Michał Gąsiorowski

2019-06-23 20:24

Robert Kubica po raz pierwszym w tym sezonie przyjechał na metę przed Georgem Russellem. W trakcie wyścigu stoczyli świetne pojedynki. Raz górą był Polak, raz Brytyjczyk, ale awaria przedniego skrzydła zmusiła go do dodatkowego pit stopu.

Po siedmiu kolejnych porażkach Robert Kubica w końcu wygrał w wyścigu z Georgem Russellem . - Mało się działo, walka o przedostatnie miejsce jakoś nie jest za bardzo ekscytująca, to nie ten charakter, staram się robić co mogę - podsumował wyścig nasz kierowca w wywiadzie dla Eleven Sports . Tylko pojedynki z zespołowym partnerem mogły w czasie GP Francji podnieść nieco tętno u Kubicy. W obu przypadkach Russell zaatakował w zakręcie nr 10, czyli Signes, gdzie bez odjęcia gazu pędzi się ponad 300 km/h. Przy pierwszej próbie Robert Kubica wypchnął nieco z toru Russella, a ten wjechał prosto w styropianowy znacznik. - Wyglądało na to, że nic się nie stało, ale potem odkryliśmy uszkodzenie skrzydła i zjechaliśmy ze względów bezpieczeństwa - komentował zdarzenie partner Kubicy.

Okazuje się, że do uszkodzenia skrzydła mogło dojść znacznie później. Po zderzeniu ze znacznikiem Brytyjczyk zgłosił co prawda możliwość awarii, a zespół zapewnił go, że przyjrzy się szczegółowym danym, ale nie otrzymał żadnego komunikatu o uszkodzeniu, a jego tempo wciąż było bardzo dobre. Po kilku okrążeniach siedzenia Kubicy „na skrzyni biegów” w końcu Russell wyprzedził go niemal w tym samym miejscu, a następnie z każdym kolejnym kółkiem powiększał przewagę. Po zmianie opon na twarde Russell popełnił jednak dość szybko błąd. Wyjechał zbyt szeroko w zakręcie numer 2 i przejechał po poprzecznych krawężnikach, które mocno wstrząsnęły samochodem.

Po podobnym przejeździe w Bahrajnie z bolidu Kubicy odpadła kamera zamontowana na przednim skrzydle. - Przepraszam - zameldował natychmiast przez radio Russell, ale wciąż nie wyglądało na to, by doszło do poważnego uszkodzenia. Po kilku okrążeniach tempo Brytyjczyka nieco spadło i najpierw dowiedział się o kłopotach z oponami, a później otrzymał polecenie zjazdu na drugi pit stop. - Masz uszkodzone skrzydło - powiadomił go inżynier wyścigowy. Russell zjechał więc ponownie do alei serwisowej, gdzie zmieniono nos samochodu oraz opony. Po tym pit stopie wyjechał ponad 20 sek. za Robertem Kubicą i nie był już w stanie odrobić tej różnicy. Wygląda więc na to, że to właśnie przejazd po tarkach albo doprowadził do uszkodzenia skrzydła, albo pogłębił wcześniejsze mikropęknięcia po uderzeniu w znacznik.

WIĘCEJ O:

GP Francji F1 Robert Kubica formuła 1 George Russell
Weź udział w dyskusji (43)
POLECAMY
"F1. To jest największy problem Williamsa! Robert Kubica i George Russell są zgodni. Zespół wprowadzi poprawki"
"F1. Robert Kubica dokonał wyboru przed kolejnym wyścigiem. Znowu innego niż Russell"
"Robert Kubica nie miał szans. Wyprzedzali go nawet kierowcy z usterkami. [F1 Sport #3]"
"Robert Kubica skomentował kwestię swojej przyszłości w F1. "Nie wszystko zależy ode mnie""
"George Russell nie przyjedzie na Verva Street Racing! Robert Kubica pojedzie bolidem Lotusa z 2013 roku"
"Nowy zespół może zadebiutować w F1. To Panthera Team"
"Williams jest pogodzony ze swoim losem. Zespół podjął świadomą decyzję. "Czasami musisz się zatrzymać""
"Pokazano pierwsze zdjęcia bolidu, w którym będą ścigać się kierowcy F1. Kluczowe zmiany"
NAJNOWSZE
02:08 Hubert Hurkacz wygrał turniej w USA! Pierwszy tytuł Polaka od 37 lat!
23:03 Zaroślińska-Król jako dobra zmiana, Wołosz dawała rywalkom korepetycje [OCENY]
22:53 Szalony mecz drużyn Polaków w Serie A! Siedem goli i wielkie kontrowersje!
22:46 Magda Linette wygrała turniej w Nowym Jorku! Horror w trzech setach!
21:59 Marcin Lewandowski ustanowił nowy rekord Polski!
21:56 Świetny mecz beniaminka z Lechem Poznań! Dwa rzuty karne. Emocje do samego końca!
21:51 Mistrzostwa Europy. "Kopciuszek" z Portugalii pokonany. Polki bezbłędne!