Lotos nie płaci Williamsowi za testy Roberta Kubicy

13.10.2017 14:50
Grupa LOTOS zdecydowanie zaprzecza doniesieniom medialnym dziennikarza Anthony'ego Rowlinsona jakoby zamierzała wspierać finansowo zespół Williamsa, aby zapewnić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 - czytamy w komunikacie spółki.

Anthony Rowlinson, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy piszących o F1, już nie raz wspominał o tym, że Kubica może dostać wsparcie finansowe od jednego z polskich koncernów paliwowych. Orlen zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom niemal od razu. Grupa Lotos do sprawy odniosła się niemal po miesiącu, gdy Polak miał już za sobą pierwsze testy w bolidzie Williamsa.

„Grupa LOTOS zdecydowanie zaprzecza doniesieniom medialnym dziennikarza Anthony’ego Rowlinsona jakoby zamierzała wspierać finansowo zespół Williamsa, aby zapewnić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Wprawdzie produkowane przez LOTOS najlepsze paliwa na pewno pomogłyby Williamsowi odzyskać mistrzostwo świata jednak Grupa LOTOS nie ma i nie zamierza mieć żadnego wpływu na decyzje Williamsa w sprawie zatrudnienia najszybszego kierowcy świata.” - czytamy w oświadczeniu firmy na Facebooku.

Lotos był przez trzy lata sponsorem Roberta Kubicy, gdy ten ścigał się w rajdach. Polak zdobył przez ten czas mistrzostwo świata WRC-2, potem przez dwa lata startował w najwyższej klasie, czyli WRC.

Kubica w tym roku stara się wrócić na stałe do F1. Odbył trzy sesje testowe z zespołem Renault, które jednak nie zaproponowało mu kontraktu. Teraz jego celem jest nawiązanie współpracy z Williamsem. Polak w tym tygodniu jeździł bolidem sprzed trzech lat na torze Silverstone, w przyszłym tygodniu ma jeździć na torze Hungaroring razem z Paulem di Restą.

Komentarze (33)
Lotos nie płaci Williamsowi za testy Roberta Kubicy
Zaloguj się
 • yokoono23

  Oceniono 12 razy 6

  Po co wspierać jakiegos Kubicę lepiej wesprzeć PIS przynajmniej będą mieli posadki za miliony.

 • mmeydey

  Oceniono 4 razy 4

  Lotos sponsoruje fundację od promocji "niewiadomoczego" - czyli koledzy biorą kasę i daje dużo reklam w mediach prawdziwych, skąd ma wziąć na kogoś kto się z Tuskiem fotografował

 • aa1000

  Oceniono 10 razy 4

  Wykosztowali się na bilbordy i różańcowe czuwanie. Na F1 zabrakło.

 • kula5211

  Oceniono 7 razy 3

  To typowa PISowska .................

 • mgr.nauk

  Oceniono 9 razy 3

  A Owczarek nie ustępuje - toż to nawet króliki się tak nie mnożą jak on mnoży swoje bzdety i chore urojenia.

 • ela-007

  Oceniono 1 raz 1

  Kasą wspierają muchomora, a dobrym słowem resztę.

 • helikopter69

  Oceniono 7 razy 1

  Kapitalna odpowiedź Lotosu, raz piszą że są posiadaczami super paliwa , które pomogło by Williamsowi, dwa - Kubica najszybszy kierowca świata - 100%
  "Wprawdzie produkowane przez LOTOS najlepsze paliwa na pewno pomogłyby Williamsowi odzyskać mistrzostwo świata jednak Grupa LOTOS nie ma i nie zamierza mieć żadnego wpływu na decyzje Williamsa w sprawie zatrudnienia najszybszego kierowcy świata."

 • rudi46

  Oceniono 7 razy 1

  O Kubicy bardzo pozytywnie wypowiada sie Ekelstrom i widzi Kubice w
  stajni Williamsa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje