Sport.pl

Formuła 1 zostaje w Polsacie, ale znika z kanałów otwartych

Michał Owczarek
14.03.2014 16:43
A A A

Fot. JASON REED

Telewizja Polsat kolejny raz zapewni polskim widzom możliwo¶ć ogl±dania najbardziej ekscytuj±cych wy¶cigów na ¶wiecie - już do Grand Prix Australii Formuła 1 ponownie zago¶ci w kanałach sportowych Telewizji Polsat - czytamy w komunikacie na polsatsport.pl.
Wy¶cigi Formuły 1 pocz±wszy od Grand Prix Australii w kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Extra, w tym również w jako¶ci High Definition w Polsacie Sport HD i Polsacie Sport Extra HD, a także w telewizji internetowej IPLA. "Zapewnimy naszym widzom relacje ze wszystkich weekendów z Grand Prix: pokażemy pi±tkowe i sobotnie treningi, sobotnie kwalifikacje i najważniejsze wydarzenie każdego weekendu z Formuł± 1, czyli niedzielny wy¶cig".

- Kwalifikacje i wy¶cig z Melbourne pokażemy w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD. Cieszymy się, że mimo długich i ciężkich negocjacji udało nam się pozyskać prawa do Formuły 1 - powiedział Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat, Marian Kmita.

Słabn±ca ogl±dalno¶ć

Polsat, który pokazuje wy¶cigi F1 od 2007 roku, negocjował z wła¶cicielem praw do transmisji niemal do ostatniej chwili. Telewizji zależało na znacznej obniżce kosztów, bo Formuła nie jest już tak atrakcyjn± dyscyplin± dla reklamodawców jak jeszcze kilka lat temu.

Od wypadku Roberta Kubicy ogl±dalno¶ć transmisji z wy¶cigów Formuły 1 stale słabnie. W zeszłym sezonie rywalizację ¶ledziło ¶rednio mniej niż milion widzów. Gdy Polak ¶cigał się w bolidach BMW Sauber i Lotusa, widzów było trzy, niekiedy cztery razy więcej. Najlepsze wyniki stacja osi±gała w 2009 r., paradoksalnie najgorszym pełnym sezonie Kubicy w F1 (14. miejsce).

W tym sezonie nie należy spodziewać się poprawy wyników ogl±dalno¶ci, bo wy¶cigi nie będ± pokazywane w kanałach ogólnodostępnych. W poprzednim sezonie relacje ze wszystkich torów znalazły się w kanałach otwartych. W głównym pa¶mie pokazano 17 z 19 wy¶cigów - zmagania na torach w USA i Kanadzie, które w Polsce wypadały o godz. 20, zostały przeniesione do Polsatu Sport News, ponieważ mocno zaniżyłyby ogl±dalno¶ć w tzw. prime timie.

GP Australii już w ten weekend

Trzeci trening przed GP Australii w sobotę o 4 rano czasu polskiego. Kwalifikacje o 7 w sobotę, a wy¶cig i relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live w niedzielę o 7.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • newapple

  Oceniono 183 razy 121

  F1 znika z kanału otwartego? Jeszcze jeden powód na potwierdzenie iż rezygnacja z trzymania w domu sprzętu zwanym TV była słusznym krokiem.

 • a4onboost

  Oceniono 87 razy 53

  Czyli wszyscy, którzy nie maj± polsatu cyfrowego, obejd± się smakiem. Na platformie NC+ próżno go szukać.

 • tinley

  Oceniono 120 razy 52

  Co¶ się zmieniło? Dotychczas bernie nie sprzedawał transmisji bez zobowi±zania że wy¶cig główny bedzie w kanale otwartym. Pier..lę Polsat.

 • twan48

  Oceniono 66 razy 46

  skoro tak,to wykodowuje całkowicie stacje Polsatu!

 • satrustequi

  Oceniono 48 razy 34

  Aż podskoczyłem!

  Ten wykrzyknik tytule musiał mnie zwie¶ć, bo że Formuła 1 w Polsce pomy¶lałem naiwny...

 • dippy

  Oceniono 44 razy 28

  Witam,
  narzekali, że ogl±dalno¶ć mocno spadła, a teraz F1 znika jeszcze z kanału otwartego...niestety mam nc+, ale cieszę się, że chociaż posiadacze Cyfrowego Polsatu zobacz± zmagania w F1. Zmiany, nowe przepisy, nowi kierowcy, zapewne ten rok z F1 będzie ciekawy, ale ja platformy nie zmienię ;) Pozdrawiam!

 • maninthemirror

  Oceniono 30 razy 26

  Apel do piratów internetowych:

  Wrzućcie wy¶cig gdzie¶ zaraz po zakończeniu! Z góry dziękuję.

 • mr_gm

  Oceniono 44 razy 18

  Słaba ogl±dalno¶ć nie z powodu braku Kubicy, ale dlatego, bo Red Bull razem z Vetellem spowodowali, że F! stała się nudna jak cholera. Wiadomo kto wygra, więc nie ma emocji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane