Sport.pl

Menedżer Kubicy: powrót Roberta to kwestia miesięcy nie lat

PAP
24.11.2011 12:39
A A A
Robert Kubica

Robert Kubica (AP/Ng Han Guan)

W sprawie powrotu Roberta Kubicy na tor oświadczenia wydali już chyab wszyscy, łącznie z głównym zainteresowanym. Polski kierowca F1 oświadczył wczoraj, że nie jest pewnie, czy uda mu się powrócić na tor od początku przyszłego sezonu. Dziś kolejne oświadczenie wydał menedżer Kubicy Daniele Morelli. Jego najważniejsze zdanie brzmi: sugestie, że Robert straci cały przyszły sezon są nieprawdziwe.
- Nie wiadomo, kiedy Robert powróci na tor, ale ale nieprawdziwe są sugestie, że straci cały następny sezon - powiedział w czwartek Daniele Morelli. Jego zdaniem powrót Kubicy na tor to kwestia miesięcy, a nie lat.

Morelli odniósł się do tego, jak interpretowany jest komunikat zespołu Renault o tym, że Kubica nie będzie gotowy na początek następnego sezonu: "Robert nie zadeklarował, że nie będzie gotów na sezon 2012. On oświadczył, że nie sądzi, by mógł być w pełnej formie, kiedy zaczną się testy na początku lutego". Morelli kwestionuje następujące zdanie z komunikatu Lotus Renault rzekomo wypowiedziane przez Kubicę: "Chociaż przez ostatnie kilka tygodni pracowałem bardzo, bardzo ciężko, doszedłem do wniosku, że nie mam jeszcze pewności, że będę gotowy na sezon 2012".

- Jest istotna różnica, dotycząca terminów, o czym powiadomił zespół, zmieniając słowa wypowiedziane przez Kubicę. Powstało zamieszanie w związku z tym, że to wygląda tak, jakby Robert nie czuł się gotów na cały sezon 2012. To nie jest prawda - podkreślił Morelli.

Zapytany o sugestie włoskich mediów, że w 2013 roku Kubica mógłby przejść do teamu Ferrari, Morelli zaznaczył: "Tego nie komentuję. Dziennikarze piszą to,

co chcą. Naszym problemem jest teraz powrót Roberta do zdrowia, a później zobaczymy".

- Nie wiemy jeszcze dobrze, jaka będzie sytuacja w 2012 roku, więc tym bardziej nie możemy mówić o 2013 - dodał menedżer.

Na pytanie o to, kiedy zatem powrót Kubicy na tor jest możliwy, odparł:

- Odpowiedź na jest nie tylko trudna, jest wręcz niemożliwa. Zależy od natury,nie zaś od woli Roberta, woli lekarzy czy mojej"

- Czas jest elastyczny. Ale na pewno mówimy o miesiącach, a nie o latach" - zapewnił.

Pytany o to, dlaczego kierowca sam nie spotka się z dziennikarzami i osobiście nie wyjaśni, jaka jest sytuacja, Morelli stwierdził: - To, co piszą nie spędza nam snu z powiek. Był błąd ze strony zespołu, który źle przytoczył słowa Roberta. Gdy ktoś pyta, ja wyjaśniam.

- Potrzeba cierpliwości. To nie zmienia istoty rzeczy. Kiedy Robert będzie gotów o będzie. Każdy może powiedzieć, że według niego będzie gotowy za miesiąc, za dwa lata albo w ogóle. Nie ma sensu robić z tego wielkich historii -oświadczył Morelli.

6 lutego na trasie rajdu samochodowego w Ligurii we Włoszech Robert Kubica uległ poważnemu wypadkowi, po którym przeszedł serię operacji dłoni, łokcia

i nogi. Ponad dwa miesiące spędził w szpitalu, a obecnie przechodzi rehabilitację.

(PAP)

Kubica to perfekcjonista. Wróci jak będzie gotów »


Zobacz także
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • europa194

  0

  @Gość: Gość
  TAK

 • rulz007

  0

  a guzik Was obchodzi co stracił,jego sprawa.. był ubezpieczony,więc finansowo nie stracił,a team? a gdzie byłby ten team rok temu gdyby nie Robert? swoimi punktami zarobił dla nich dużo pieniędzy,więcej niż ma w kontrakcie.
  fgjhkbmi,ty jesteś za to niepełnosprawny umysłowo,to jeszcze gorzej. z chrześcijańskim pozdrowieniem..

 • Gość: fgjhkbml

  0

  Znacy mówią, że niepełnosprawny chłopak po 2 straconych sezonach i w niewiadomej formie będzie asem następnego sezonu i to najpewniej w aucie Ferrari.
  Chyba wam czymś wodę trują.

 • alonso0

  0

  @Gość: bronimir
  Możesz przytoczyć link gdzie tak Morelli powiedział?

 • fackir

  0

  sezon to już stracił. pytanie czy straci następny,? i co jeszcze stracił?

 • Gość: Gość

  0

  Word nie podkreśla literówek?

 • anal_threat

  0

  "Pytany o to, dlaczego kierowca sam nie spotka się z dziennikarzami i osobiście nie wyjaśni, jaka jest sytuacja, Morelli stwierdził: - To, co piszą nie spędza nam snu z powiek. Był błąd ze strony zespołu, który źle przytoczył słowa Roberta. Gdy ktoś pyta, ja wyjaśniam."

  Nie ma to jak udzielić pokrętnej odpowiedzi na proste pytanie. Dlaczego Kubica nie zorganizuje konferencji i nie pokaże w jakim stanie jest jego ręka? Dlaczego tak się ukrywa? Czyżby z jego ręką nie było tak dobrze jak się niektórym wydaje? Czyżby bał się aby prawda o stanie jego zdrowia wyszła na jaw?
  Zachowanie Kubicy to totalna dziecinada.

 • Gość: bronimir

  0

  Co ma powiedzieć Daniele Morelli by nie stracić klienta?
  Uprzednio w/g niego Kubica miał już startować w Brazylii.
  Nie sprecyzował w którym roku.

 • Gość: Ja Nas

  0

  Ilość literówek poraża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane