Grand Prix Belgii. Vettel wygrał, Hamilton nie dojechał

Niemiec Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wygrał wyścig o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Drugie miejsce zajął Mark Webber, a trzeci był Jenson Button. 12. eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1 nie ukończył Lewis Hamilton, który już na 13. okrążeniu rozbił swój bolid po spięciu z Kamuim Kobayashim.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Emocje na legendarnym Spa rozpoczęły się już w kilka chwil po starcie. Wtedy sensację sprawił Nico Rosberg, który objął prowadzenie, mimo że startował dopiero z piątego pola. Vettel, który w kwalifikacjach wywalczył sobie pole position, szybko wrócił na swoje miejsce, wyprzedzając Rosberga już na czwartym kółku. Strat nie odrobił Hamilton, który na początku wyścigu spadł z miejsca drugiego na czwarte. Brytyjczyk z McLarena na 12. okrążeniu wrócił z boksu i gonił czołówkę, ale kiedy próbował wyprzedzić zajmującego czwartą pozycję Kobayashiego, ten uderzył w jego bolid.